DZS on AIR

Podcast Domu zahraniční spolupráce

DZS on AIR

DZS on AIR je podcast Domu zahraniční spolupráce. Ve třech pravidelných rubrikách mapujeme mezinárodní vzdělávání z různých úhlů pohledu. Začínáme sérií Za hranicí, která dává prostor studentům, stážistům, dobrovolníkům, nebo třeba učitelům, kteří se vydali sbírat zkušenosti za hranici naší země a často i za hranici vlastní komfortní zóny. V připravované sérii Projektor se věnujeme inspirativním mezinárodním projektům, kterými české školy, neziskovky a další organizace zvyšují kvalitu českého vzdělávání. Série EduKovaně pak bude rozebírat témata mezinárodního vzdělávání s odborníky z České republiky i zahraničí.

Za hranicí

Za hranicí

Epizoda 3: Když pandemie mění plány. Dobrovolničení v Gruzii

Jak tráví čas dobrovolníci, když jim pandemie zavře organizaci? A jak se v milionovém městě navazují vztahy se sousedy? O životě na Kavkaze vypráví studentka Markéta, která v Gruzii strávila půl roku na dobrovolnickém výjezdu v rámci programu Evropský sbor solidarity.

Markéta Čapková_medailonek

Epizoda 2: O (ne)výhodách virtuálního Erasmu s Markétou

Věděli jste, že Erasmus můžete studovat také virtuálně? Markéta z Vysoké školy ekonomické v Praze od ledna studuje online na švédské Univerzitě v Karlstadu. Jak vypadá její život za virtuální hranicí?

O hostovi

Markéta Náhlovská

 

Epizoda 1: Na Erasmu v Aténách s Jonášem

Jak vypadá Erasmus během pandemie? Jonáš studuje žurnalistiku na Univerzitě Karlově v Praze a v zimním semestru vyrazil na Erasmus do Atén. Záhy po jeho příjezdu zpřísnilo Řecko protiepidemická opatření. Jak strávil svůj semestr za hranicí?

O hostovi

Jonáš Verner