Za hranicí: Díky Fondům EHP jsem mohla poprvé vyjet na studijní cestu do zahraničí, říká Markéta Pincová

S Markétou Pincovou jsme si v novém díle podcastu Za hranicí povídali o jejím výjezdu na semestrální pobyt na univerzitu v Oslu.

Markéta Pincová je studentkou bakalářského studia oboru Cestovní ruch a regionální rozvoj na Fakultě mezinárodních vztahů na VŠE v Praze. Vzhledem k tomu, že pochází z rodiny deseti sourozenců, neměla dosud příliš možností cestovat do zahraničí, přestože ji to velmi lákalo a její studijní výsledky byly vynikající. Sen se jí splnil až díky programu Fondy EHP , který jí umožnil konečně vyrazit na semestrální pobyt na univerzitu Oslu.   

„Před tím jsem byla v zahraničí krátkodobě několikrát se školou, ale takhle na dlouho to bylo poprvé a brala jsem to jako velkou příležitost, kterou jsem chtěla využít,“ vysvětluje v nejnovějším podcastu Markéta. 

Markéta je inspirací pro všechny, které od zahraničního výjezdu odrazuje vidina obrovských výdajů. Za své sdílení zkušeností a krásnou ukázku toho, že tam, kde je vůle, je i cesta, získala v roce 2021 Cenu DZS v kategorii jednotlivců.

Pincová  

Vedle nových zážitků a zkušeností, které jí pomůžou i do profesního života, získala v Norsku Markéta také spoustu nových přátel. Je norské vysoké školství tak progresivní, jak se o něm mluví? Měla Markéta během svého pobytu možnost poznat norskou kulturu a přírodu? Co vše jí zahraniční zkušenost v životě přinesla a co by vzkázala váhajícím studentům? Nejen to se dozvíte v novém díle podcastu Za hranicí

Všechny díly podcastu Za hranicí najdete na podcastových aplikacích. Poslechněte si také náš druhý podcast Projektor, který je zacílený na vzdělávací projekty a trendy ve světě mezinárodního vzdělávání.