Statistiky a publikace

Dům zahraniční spolupráce vydává vlastní publikace z oblasti mezinárodního vzdělávání a realizuje vlastní výzkumy.

Zároveň se podílí na přípravě a překladech evropských studií a dalších materiálů.

Časopis Mozaika

ZIMA - Erasmus Sport
ZIMA - Erasmus Sport
Stáhnout (PDF 1 764 kB)

Statistiky a výzkumné zprávy

Publikace

 • Fyzické výjezdy i virtuální aktivity mají své výhody a nevýhody. Specifičnost oborů vzdělání bývá koordinátory často uváděna jako hlavní důvod, proč nelze mobilitu realizovat virtuálně. Zatímco projektů realizovaných výhradně virtuální formou mobility je stále poskrovnu, počty projektů s kombinovanými mobilitami se zvyšují. K tomu, aby se i u nás rozvíjely zdárně a smysluplně a přinášely užitek účastníkům, vysílající a přijímající organizaci, má přispět i tato brožura.
  Zobrazit (PDF 364 kB)
 • Brožura je výsledkem spolupráce VET týmu a DZS . Jejím hlavním cílem je přispět ke zvyšování kvality projektů Erasmus+ a představit jak vybrané evropské nástroje, tak principy kvality doporučované pro plánování a realizaci těchto projektů.
  Zobrazit (PDF 175 kB)
 • Chceš být aktivní ve své komunitě? Máš zájem načerpat zkušenosti, naučit se nové věci a zlepšit svoje postavení na trhu práce? Chceš se realizovat a inspirovat ostatní? Vytvoř solidární projekt!
  Zobrazit (PDF 703 kB)
 • Publikace se zaměřuje na rozvoj mediální gramotnosti a digitálních kompetencí jako na jednu z priorit českého i evropského vzdělávání.
  Zobrazit (PDF 3 412 kB)

Mezinárodní studie

Informační materiály

 • Vzdělávání dospělých

  Vzdělávání dospělých

  Informace o možnostech mezinárodního vzdělávání pro zaměstnance organizací aktivní v oblasti vzdělávání dospělých, jako jsou muzea, knihovny, divadla, večerní školy, kariérová centra a další.
  Zobrazit (PDF 173 kB)
 • Vysokoškolské vzdělávání

  Vysokoškolské vzdělávání

  Informace o možnostech mezinárodního vzdělávání pro studenty a zaměstnance veřejných, soukromých i státních vysokoškolských institucí.
  Zobrazit (PDF 240 kB)
 • Školní vzdělávání

  Školní vzdělávání

  Informace o možnostech vzdělávání pro žáky, učitele a zaměstnance mateřských a základních škol (včetně speciálních a uměleckých), gymnázií a jazykových škol s právem státní jazykové zkoušky.
  Zobrazit (PDF 214 kB)
 • Odborné vzdělávání a příprava

  Odborné vzdělávání a příprava

  Informace o možnostech mezinárodního vzdělávání pro žáky a zaměstnance učilišť, středních odborných škol, vyšších odborných škol.
  Zobrazit (PDF 196 kB)