Statistiky a publikace

Dům zahraniční spolupráce vydává vlastní publikace z oblasti mezinárodního vzdělávání a realizuje vlastní výzkumy.

Zároveň se podílí na přípravě a překladech evropských studií a dalších materiálů.

Časopis Mozaika

JARO - Mediální gramotnost
JARO - Mediální gramotnost
Stáhnout (PDF 1 642 kB)

Statistiky a výzkumné zprávy

Publikace

 • Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
  Zobrazit (PDF 20 192 kB)
 • Průvodce řízením diverzity pro organizace zabývající se mezikulturní prací s mládeží.
  Zobrazit (PDF 5 636 kB)
 • Fyzické výjezdy i virtuální aktivity mají své výhody a nevýhody. Specifičnost oborů vzdělání bývá koordinátory často uváděna jako hlavní důvod, proč nelze mobilitu realizovat virtuálně. Zatímco projektů realizovaných výhradně virtuální formou mobility je stále poskrovnu, počty projektů s kombinovanými mobilitami se zvyšují. K tomu, aby se i u nás rozvíjely zdárně a smysluplně a přinášely užitek účastníkům, vysílající a přijímající organizaci, má přispět i tato brožura.
  Zobrazit (PDF 364 kB)
 • Brožura je výsledkem spolupráce VET týmu a DZS . Jejím hlavním cílem je přispět ke zvyšování kvality projektů Erasmus+ a představit jak vybrané evropské nástroje, tak principy kvality doporučované pro plánování a realizaci těchto projektů.
  Zobrazit (PDF 175 kB)

Mezinárodní studie

Informační materiály

 • Think smart. Study in the Czech Republic

  THINK SMART. Study in the Czech Republic

  Why is the Czech Republic the #smartchoice?
  Zobrazit (PDF 1 239 kB)
 • Leták Eurodesk

  Leták Eurodesk

  Evropská informační síť, která poskytuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží informace o evropských příležitostech v oblasti dobrovolnictví, výměn mládeže, mobilit a dalších vzdělávacích aktivit v rámci programů Erasmus+ mládež a Evropský
  sbor solidarity.
  Zobrazit (PDF 197 kB)
 • Vzdělávání dospělých

  Vzdělávání dospělých

  Informace o možnostech mezinárodního vzdělávání pro zaměstnance organizací aktivní v oblasti vzdělávání dospělých, jako jsou muzea, knihovny, divadla, večerní školy, kariérová centra a další.
  Zobrazit (PDF 173 kB)
 • Vysokoškolské vzdělávání

  Vysokoškolské vzdělávání

  Informace o možnostech mezinárodního vzdělávání pro studenty a zaměstnance veřejných, soukromých i státních vysokoškolských institucí.
  Zobrazit (PDF 240 kB)