Podcast Za hranicí: Na Erasmus už na střední. Jak probíhá dlouhodobá zahraniční stáž?

V novém díle podcastu Za hranicí jsme si povídali se středoškolskými studenty Ivou Svitákovou a Filipem Kubíkem o jejich výjezdu.

Iva a Filip jsou studenty Střední odborné školy pro administrativu Evropské unie a na přelomu minulého roku se rozhodli vyrazit na dlouhodobou zahraniční praxi na Maltu. Iva nastoupila na stáž do internetového magazínu Indulge, Filip pracoval v týmu personální agentury Quad Consultancy. Byl to v jejich životě nejdelší zahraniční výjezd, který trval tři a půl měsíce. Vedle nově nabytých profesních dovedností na stáži a procvičení angličtiny jim pobyt na středomořském ostrově dal především obrovskou životní zkušenost.

Stážisté medailonky

nejnovějším díle podcastu Za hranicí se dozvíte, čím si musí student střední školy projít, aby byl na stáž vybrán, jaké měli oba studenti před odjezdem obavy a s jakými překážkami se museli vypořádat na místě. A jak se přihodí, že během zahraniční stáže dostanete audienci u české velvyslankyně a natočíte s ní rozhovor?

Všechny díly podcastu Za hranicí najdete na podcastových aplikacích. Poslechněte si také další podcasty z naší dílny. V Projektoru máme zacíleno na nejlepší vzdělávací projekty, v EduKovaně rozebíráme témata mezinárodního vzdělávání s odborníky z České republiky i zahraničí.