Projektor: Jak a proč zapojit muže do otázky genderové rovnosti?

Hostem podcastu Projektor byla Ivana Mariánková, odborná konzultantka projektu věnovaného genderové problematice.

Jaká je současná situace v otázce genderové rovnosti na pracovním trhu ve světě? A jak je na tom Česká republika ve srovnání s Evropou? Jak vzbudit zájem mužů o tuto problematiku a proč je to vlastně důležité? Nejen o tom jsme si v novém dílu podcastu Projektor povídali s Ivanou Mariánkovou, odbornou konzultantkou projektu Jak zapojit muže do genderových otázek a získat jejich podporu. Projekt byl realizovaný s podporou programu Erasmus+ vzdělávání dospělých a propojil český Klub personalistů Moravy a Slezska se zahraničními partnery z Portugalska, Itálie a Chorvatska. Společně vytvořili příručku, která pomůže odborné i široké veřejnosti usnadnit zapojení mužů do genderových otázek, a školení zaměřené na zajištění genderové rovnosti v pracovním prostředí.

Ivana Mariánková má s otázkou genderové rovnosti bohaté zkušenosti coby koučka a o problematice dlouhodobě přednáší v českých firmách a podnicích.

Ivana Mariánková

Poslechněte si celý díl a dozvíte se, jaké pracovní odvětví je v oblasti rovnosti mužů a žen nejpokrokovější a jaké je naopak na chvostu.

Pokud vás zajímají příběhy studentů, stážistů, učitelů a dobrovolníků, kteří vyjeli do zahraničí, přihlaste se k odběru podcastu Za hranicí. EduKovaně se zase zaměřuje na nejnovější trendy, které hýbou světem mezinárodního vzdělávání.