Novinky

Hlavní změnou, kterou nová dohoda přináší, je navýšení stipendijních sazeb programu.

Letní dílna se bude konat v termínu 17. - 19. srpna ve Zlíně.

Podcast Projektor o mezinárodních projektech v programu AKTION s Tomášem Dostálem z ČVUT v Praze a Sabine Borovanskou z DZS.

Po celé Evropě se bude konat mnoho zajímavých akcí a my budeme u toho také.

Statistiky

Publikace

 • Jak zapojit účastníky s omezenými příležitostmi do mezinárodních vzdělávacích projektů?
  Zobrazit (PDF 241 kB)
 • Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
  Zobrazit (PDF 20 192 kB)
 • Průvodce řízením diverzity pro organizace zabývající se mezikulturní prací s mládeží.
  Zobrazit (PDF 5 636 kB)
 • Fyzické výjezdy i virtuální aktivity mají své výhody a nevýhody. Specifičnost oborů vzdělání bývá koordinátory často uváděna jako hlavní důvod, proč nelze mobilitu realizovat virtuálně. Zatímco projektů realizovaných výhradně virtuální formou mobility je stále poskrovnu, počty projektů s kombinovanými mobilitami se zvyšují. K tomu, aby se i u nás rozvíjely zdárně a smysluplně a přinášely užitek účastníkům, vysílající a přijímající organizaci, má přispět i tato brožura.
  Zobrazit (PDF 364 kB)

Mezinárodní studie