Novinky

Tematický monitoring za účasti zástupců Domu zahraniční spolupráce a organizací proběhl na téma inkluze.

Projekt rádiové stanice Radio Prague International zprostředkovává českou literaturou pohled na život v ČR zahraničnímu publiku.

Dům zahraniční spolupráce hledá pro nově otevíranou kancelář v Bruselu 4 nové kolegy.

Letos se do čtyř kategorií přihlásilo přes 900 projektů. Jednou z oceněných institucí byla i česká základní škola z Kroměříže.

Statistiky

Publikace

 • Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv 2021/22

  Stipendijní pobyty na základě mezinárodních smluv 2021/22

  Nabídka pro akademický rok 2021/2022.
  Stáhnout (PDF 3 151 kB)
 • Spolupráce univerzit napříč Evropou

  Spolupráce univerzit napříč Evropou

  Cílem publikace je poskytnout čtenářům inspiraci při vytváření strategických partnerství Erasmus+ ve vysokoškolském vzdělávání. Přestavuje nejen základní pravidla pro vytváření projektů, ale provede celým projektovým cyklem a představí několik úspěšně realizovaných projektů. Publikace zároveň nabízí také tipy a návody, jak se v projektových žádostech vyhnout častým chybám a nedorozumění.
  Stáhnout (PDF 785 kB)
 • Krajiny češtiny

  Krajiny češtiny 2020

  12. číslo časopisu Krajiny češtiny, který vychází jedenkrát ročně v rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí. Časopis slouží jako komunikační platforma především ke sdílení informací, metod a přístupů k výuce napříč spektrem učitelů u krajanských komunit a lektorů českého jazyka a literatury na zahraničních vzdělávacích institucích.
  Stáhnout (PDF 13 978 kB)
 • Úspěšné projekty mezinárodního vzdělávání 2019

  Úspěšné projekty mezinárodního vzdělávání 2019

  Inspirující projekty v mezinárodním vzdělávání v programech Erasmus+, eTwinning, Euroguidance, CEEPUS a Study in the Czech Republic.
  Stáhnout (PDF 9 515 kB)