Novinky

Po celé Evropě se bude konat mnoho zajímavých akcí a my budeme u toho také.

Společně s Českým velvyslanectvím ve Stockholmu jsme uspořádali první setkání zahraničních absolventů českých univerzit.

České univerzity budou navazovat zahraniční kontakty na veletrhu NAFSA. Zázemí jim poskytne stánek Study in the Czech Republic.

Při této příležitosti jsme podpořili zapojené organizace, aby uspořádali akci, kde své projekty představí veřejnosti.

Statistiky

Publikace

 • Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
  Zobrazit (PDF 20 192 kB)
 • Průvodce řízením diverzity pro organizace zabývající se mezikulturní prací s mládeží.
  Zobrazit (PDF 5 636 kB)
 • Fyzické výjezdy i virtuální aktivity mají své výhody a nevýhody. Specifičnost oborů vzdělání bývá koordinátory často uváděna jako hlavní důvod, proč nelze mobilitu realizovat virtuálně. Zatímco projektů realizovaných výhradně virtuální formou mobility je stále poskrovnu, počty projektů s kombinovanými mobilitami se zvyšují. K tomu, aby se i u nás rozvíjely zdárně a smysluplně a přinášely užitek účastníkům, vysílající a přijímající organizaci, má přispět i tato brožura.
  Zobrazit (PDF 364 kB)
 • Brožura je výsledkem spolupráce VET týmu a DZS . Jejím hlavním cílem je přispět ke zvyšování kvality projektů Erasmus+ a představit jak vybrané evropské nástroje, tak principy kvality doporučované pro plánování a realizaci těchto projektů.
  Zobrazit (PDF 175 kB)

Mezinárodní studie