Publikace se zaměřuje na význam internacionalizace univerzit v kontextu Evropské unie. Zdůrazňuje strategická partnerství napříč Evropou jako základ pro fungování Evropského prostoru vzdělávání, revitalizaci Evropského výzkumného prostoru a naplnění Evropské strategie pro univerzity.
Erasmus Mundus podporuje v rámci programu Erasmus+ projekty mezinárodní spolupráce zaměřené na realizaci excelentních mezinárodních studijních programů se studenty z celého světa. Jedná se společné magisterské studijní programy, které koncipuje a realizuje mezinárodní konsorcium alespoň tří vysokoškolských institucí ze tří různých zemí, jak z Evropy, tak i mimo ni.
Chceš být aktivní ve své komunitě? Máš zájem načerpat zkušenosti, naučit se nové věci a zlepšit svoje postavení na trhu práce? Chceš se realizovat a inspirovat ostatní? Vytvoř solidární projekt!
Ceny DZS 2024: To nejlepší z mezinárodního vzdělávání
Dům zahraniční spolupráce (DZS) posedmé ocenil projekty a jednotlivce, kteří posouvají mezinárodní vzdělávání v Česku. Nominované iniciativy přinášejí nové impulzy do výuky, podporují inovace, digitální transformaci, inkluzi, udržitelnost i aktivní zapojení mladých lidí. Mají konkrétní dopad – ať už na účastníky, jejich okolí, nebo celé organizace.
AKTION Inspirace pro česko-rakouskou spolupráce ve vzdělávání
Tato publikace představuje česko-rakouský výměnný program AKTION. Nabídne vám nejen přehled jeho možností, ale také přiblíží jeho nejlepší projekty a stipendisty z posledních několika let.
Publikace nabízí informace o založení Evropské unie, jejích hodnotách, rozhodovacích procesech a dopadech na každodenní život. Příležitostech, které Evropa nabízí díky různým programům a iniciativám pro mladé lidi a konkrétních způsobech, jak ovlivnit podobu
Evropy prostřednictvím občanské a politické participace.
Poplatky za studium a stipendia jsou důležitými nástroji pro podporu přístupu k vysokoškolskému vzdělávání i jeho úspěšnému ukončování. V jednotlivých evropských zemích se však národní politiky a praxe výrazně liší.
Třetí vydání studie Key data on early childhood education and care in Europe.
Hloubková analýza prostředí vzdělávání a péče v raném dětství v 37 evropských zemích – přístupy, vývoj za posledních deset let i současné trendy. Náhled na dostupnost vzdělávání a péče, správu, financování, personálního obsazení, kurikulum, zajišťování kvality a nově také na inkluzi, pracovní podmínky zaměstnanců a jejich platy.
Pravidelně aktualizovaná zpráva System-level indicators on education and training systems in Europe (dříve Structural Indicators for Monitoring Education and Training Systems in Europe) přináší přehled ukazatelů vývoje politiky v oblasti vzdělávání a odborné přípravy v evropských zemích – nově v podobě interaktivního webového nástroje.
Dílčí část věnovaná rovnosti ve školním a vysokoškolském vzdělávání přináší indikátory zaměřené na podmínky vedoucí k rovnosti ve vzdělávání.
Pravidelně aktualizovaná zpráva System-level indicators on education and training systems in Europe (dříve Structural Indicators for Monitoring Education and Training Systems in Europe) přináší přehled ukazatelů vývoje politiky v oblasti vzdělávání a odborné přípravy v evropských zemích – nově v podobě interaktivního webového nástroje.
Dílčí část věnovaná vysokoškolskému vzdělávání na veřejných a státem dotovaných soukromých vysokých školách se zabývá dvěma složenými ukazateli pro následující klíčové oblasti vzdělávací politiky:
• řešení otázek rovnosti žen a mužů ve vysokoškolském vzdělávání
• přijímání ke studiu v rámci celoživotního vzdělávání.