Staňte se tváří Erasmus+. Právě hledáme nové Euroučně

Erasmus+

Přihlásit se můžou žáci nebo absolventi učilišť a odborných škol, kteří se zúčastnili pracovní stáže Erasmus+.

Euroučňové na mezinárodním setkání v Praze
Euroučňové na mezinárodním setkání v Praze.

Hledáme nové ambasadory programu Erasmus+ do mezinárodní Sítě Euroučňů (EuroApprentices Network). Zapojit se můžou žáci a absolventi středních i vyšších odborných škol, kteří během studia vyjeli na zahraniční odbornou stáž s programem Erasmus+. Další podmínkou je alespoň komunikativní znalost angličtiny, a především motivace sdílet svoje zážitky a zkušenosti s ostatními.

Jako člen sítě Euroučňů

  • se stanete tváří Erasmus+ a budete motivovat svoje vrstevníky k účasti na pracovní stáži.
  • se seznámíte s dalšími mladými lidmi z Česka i ze zahraničí, kteří s programem Erasmus+ vyjeli.
  • získáte nové zkušenosti, kterými obohatíte své CV či portfolio.
  • si zlepšíte angličtinu a prezentační dovednosti a třeba si vyzkoušíte i organizaci vlastní akce.
  • dostanete šanci zúčastnit se mezinárodních setkání (vybraným Euroučňům náklady na cestu i pobyt uhradíme).

Jak se přihlásíte?

Zájemci se můžou hlásit do 15. prosince 2023, a to buď individuálně, nebo prostřednictvím své školy, která je nominuje. Stačí vyplnit přihlášku a k ní přiložit krátké video, text nebo prezentaci v angličtině. Popište, kdo jste, jaký obor studujete, kde jste byli na stáži a co jste tam dělali, a proč vás zaujala nabídka zapojit se do Sítě Euroučňů. Kreativitě se meze nekladou. Na základě došlých přihlášek vybereme nové Euroučně. 

Síť Euroučňů (EuroApprentices Network) vznikla v roce 2017 za spolupráce národních agentur programu Erasmus+ z několika zemí a každoročně se rozrůstá o nové členy. V roce 2023 je zapojeno kromě Česka celkem 10 evropských zemí – Německo, Rakousko, Finsko, Španělsko, Polsko, Portugalsko, Itálie, Belgie a Rumunsko. Jejím cílem je informovat o příležitostech programu Erasmus+ v odborném vzdělávání a přípravě a vyzdvihnout důležitost a přínos zahraničních studijních pobytů.

Loňský rok Česko předsedala Radě EU a uspořádali jsme proto řadu akcí, kde se mohli Euroučni prezentovat, včetně mezinárodního setkání Euroučňů v Praze. Jak to na něm vypadalo můžete vidět ve videu níže.

Chcete vědět víc? Obraťte se na naši kolegyni z týmu odborného vzdělávání a přípravy: