S DiscoverEU za hudbou Bedřicha Smetany

PM, DZS

Erasmus+

Meetupy DiscoverEU v Česku provázela hudba Smetany a kulturní zážitky pro 50 cestovatelů z Evropy.

DiscoverEU Meetup

Každý rok výherci DiscoverEU, soutěže o vlakovou jízdenku Evropou, na své cestě navštěvují Meetupy organizované národními agenturami. Letos jsme i my během dvou takových setkání přivítali v Česku 50 zahraničních cestovatelů. Meetupy byly zaměřeny na Bedřicha Smetanu, protože si připomínáme 200 let od jeho narození. První meetup nabídl možnost poslechnout si jeho tvorbu během open air concertu na Vyšehradě. Během druhého meetupu účastníci navštívili operu v rámci festivalu Smetanova Litomyšl, jeho rodný byt a město. Pro mnohé účastníky to byla první návštěva opery.

Cestovatelé tak poznali nejen jednotlivé účastníky, českou kulturu, ale i další příležitosti, které jim program Erasmus+ a Evropský sbor solidarity nabízí. O své zážitky z Česka se tradičně podělili i ambasadoři iniciativy Study in Czechia, kteří účastníkům představili Česko a zdejší univerzity jako jejich další studijní možnost.

Vyhráli jste DiscoverEU jízdenku? Meetupy, na které se můžete přihlásit i vy najdete zde.

Je, nebo bude vám 18 let? Na podzim bude další možnost vyhrát DiscoverEU jízdenku. Více informací naleznete zde.

Zajímá vás, jak si svou cestu užili bývalí cestovatelé? Přečtěte si příběh Denisy, nebo si poslechněte, kam DiscoverEU zavedlo Matyáše.