Jak zlepšit život ve svém regionu? České týmy Europe Goes Local se setkaly v Praze

AS, Erasmus+ mládež

Erasmus+ Evropský sbor solidarity 

Pro české týmy projektu Europe Goes Local jsme uspořádali víkendové setkání v Praze ve dnech 24. až 26. března.

Europe goes local 2023
Setkání v Domě zahraniční spolupráce.

Týmy z pěti měst napříč Českou republikou se o víkendu setkaly v Praze, kde měly příležitost poznat se s ostatními účastníky projektu Europe Goes Local a absolvovat několik workshopů. Evropský projekt spolupráce se zaměřuje na rozvoj spolupráce mládeže se samosprávami měst. Do projektu se můžou zapojit týmy ve složení mládeže ve věku od 15 do 30 let, pracovníka s mládeží a zástupce samosprávy. Týmy v rámci projektu Europe Goes Local pracují na nápadech, jak zlepšit život ve svém městě, jak posílit vazbu mezi regionální a evropskou úrovní nebo rozvíjet komunitní projekty.

Týmy Europe goes local 2023
Týmy Europe Goes Local 2023

Workshopy v Praze se zaměřovaly zejména na umění prezentace, argumentace, vyjednávání a debaty, ale také na projektový managment. Poslední den jsme účastníkům představili možnosti a příležitosti, které mladým lidem nabízejí programy Erasmus+ mládež a Evropský sbor solidarity. Týmy tak přemýšlely, jak by svůj nápad mohly přetavit do projektu, který by mohl být podpořen právě skrze představené příležitosti.

Do aktuálního ročníku se zapojily týmy z šesti měst – Ostrava, Krnov, Kojetín, Děčín, České Budějovice a Stehelčeves. Týmy se tak např. věnují rozvoji parlamentů dětí a mládeže, interaktivní stezce v mikroregionu Střední Haná, rekonstrukci náměstí nebo výstavbě ptačích budek.

Další ročník projektu odstartuje na podzim 2023. Chtěli byste se projektu zúčastnit? Další detaily o letošním ročníku včetně podmínek zapojení a informací, na koho se v případě zájmu obrátit, najdete na této stránce.