Díky dobrovolnictví jsem vystoupila z vlastní komfortní zóny, říká v podcastu Za hranicí herečka Anna Kadeřávková

V novém dílu podcastu Za hranicí mluvila známá herečka a influencerka o své dobrovolnické zkušenosti s Evropským sborem solidarity

„Samozřejmě jsme měla obavy, neuměla jsem italsky a nikdy jsem na podobném výjezdu nebyla. Ale když člověka hodíte do nového prostředí, okamžitě se začne přizpůsobovat,“ říká hned z kraje nového podcastu Za hranicí Anna Kadeřávková. Herečka veřejnosti známá především z účinkování v seriálu Ulice a dnes i influencerka s více jak tří stovkou tisíc followerů na Instagramu vyrazila před rokem s programem Evropský sbor solidarity na 14 dní do italského městečka Anticoli Corrado. Tam se připojila k týmu ekologického střediska organizace Tavola Rotonda, plánovala aktivity pro děti a připravovala zázemí pro příjezd dalších dobrovolníků. Přestože byl pobyt dlouhý jen dva týdny, našla si nové přátele, a hlavně jí italské dobrodružství vystavilo situacím, do kterých by se normálně nedostala. „Člověk vystoupí ze své komfortní zóny. Je to extrémně důležitá věc, protože právě tehdy se nějakým způsobem formuje. Když je člověk zajetý ve svém rytmu, není moc příležitostí, jak se do nových společenských bublin dostat,“ zhodnotila ten největší přínos Anna.

Anna Kadeřávková

Anna je tváří naší kampaně Evropský dobrovolník, během výjezdu sdílela průběžně vlastní zkušenosti se sledujícími na svém Instagramu a vše pak také shrnula po příjezdu zpátky domů ve videoklipu. Poslechněte si celý rozhovor s Annou v novém dílu podcastu Za hranicí, kde si pravidelně povídáme se studenty, stážisty, dalšími dobrovolníky nebo učiteli o jejich zahraničních studijních či pracovních pobytech.

Zaujal vás příběh Anny, chtěli byste zažít něco podobného, ale nevíte jak na to? Navštivte stránky evropskydobrovolnik.cz a zjistěte více. Nebo se přijďte podívat na Festival příležitostí pro mladé s názvem Příští stanice svět, na kterém vystoupí řada dalších absolventů dobrovolnických pobytů a mladých lidí, kteří se zapojili do různých studijních a dobrovolnických projektů. Festival se koná v našich prostorách na Praze 1 již 20. září a vstup je s registrací zcela zdarma. Více informací včetně bohatého programu zjistíte na festivalových stránkách.