Dobrovolnictví je pro každého. Influencerka Anna Kadeřávková vypráví o své zkušenosti v Itálii

Známá herečka a influencerka si na vlastní kůži vyzkoušela, jak to vypadá na dobrovolnickém projektu.

Anna Kadeřávková, která je širší veřejnosti známá třeba ze seriálu Ulice, je jednou z tváří kampaně Evropský dobrovolník, která motivuje mladé lidi k účasti na dobrovolnických aktivitách nejen v rámci Evropy. Anna v září vyrazila na 14 dní do italského městečka Anticoli Corrado, kde se připojila k týmu ekologického střediska organizace Tavola Rotonda. Svůj pobyt mapovala den za dnem na svém Instagramu, který sleduje přes 300 000 uživatelů. Jaká byla její očekávání před odjezdem a jaký nejsilnější zážitek si z pobytu odvezla? I o tom mluví Anna ve videu, kde svoje dobrovolnictví shrnuje.

„Věříme, že díky spolupráci s oblíbenou influencerkou, jako je Anna Kadeřávková, máme šanci motivovat k rozhodnutí vyjet na dobrovolnický pobyt mnoho mladých lidí, kteří by se možná jinak o této možnosti nemuseli dozvědět. Díky zkušenosti, kterou jim Anička zprostředkovala, teď třeba zjistí, že se není čeho bát. Naopak si rozšíří obzory, získají nové přátele a pomůžou dobré věci,“ popsala hlavní přínosy zapojení influencerky do kampaně Gabriela Pátková z oddělení marketingu a komunikace Domu zahraniční spolupráce (DZS).

Dobrovolnické projekty jsou skutečně pro každého ve věku 18–30 let. Pokud se sami chcete stát dobrovolníkem, navštivte stránku www.evropskydobrovolnik.cz, kde najdete veškeré potřebné informace.