Publikace nabízí informace o založení Evropské unie, jejích hodnotách, rozhodovacích procesech a dopadech na každodenní život. Příležitostech, které Evropa nabízí díky různým programům a iniciativám pro mladé lidi a konkrétních způsobech, jak ovlivnit podobu
Evropy prostřednictvím občanské a politické participace.
Participativní představení pro studenty na téma Ústava – demokracie – svoboda. Neformální vzdělávání mládeže Domu zahraniční spolupráce v Praze ve spolupráci s Horáckým divadlem Jihlava.
Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
Úvod do neformálního vzdělávání 2: skupina a učení
Tato publikace směřuje všem, kteří se zajímají o neformální vzdělávání a práci s mládeží, proces učení i práci se skupinami. Slouží jako podpora pracujících s mládeží v jejich aktivitách, ať už se jedná o odpolední zájmové činnosti, letní tábory nebo výměny mládeže.
Již potřetí v řadě udělujeme úspěšným projektům realizovaným prostřednictvím programů spravovaných Domem zahraniční spolupráce cenu DZS. V publikaci najdete všechny vítězné projekty v deseti kategoriích podle sektoru vzdělávání a programu, v jehož rámci byly na cenu nominovány. Dále představujeme také nominované projekty. Odborná porota oceňovala především jejich kvalitu, originalitu, inovativnost a dopady na účastníky projektů, zapojené instituce i na místní komunitu.
Cílem publikace pro učitele mateřských, základních a středních škol je představit možnosti jak lze propojit mezinárodní projekty a výuku robotiky, kódování a základů programování. Publikace představuje příklady úspěšných projektů eTwinning a Erasmus+, které se těmto tématům věnovaly, a přináší také informace o dalších zajímavých národních i evropských iniciativách. Součástí je také 15 konkrétních námětů na výukové aktivity.
Among others: Rozvoj interkulturní kompetence ve vzdělávání
Tato publikace vás seznámí mezinárodním projektem Among Others (AO) . Představuje kontext naší dosavadní práce a našich zkušeností a nabízí rozcestník na další zajímavé zdroje v této oblasti. U čtenářek a čtenářů předpokládáme orientaci a praktickou zkušenost v NFV v mezinárodním či interkulturním kontextu.
Tato publikace je koncipována jako základní průvodce rozmanitou nabídkou stáží v evropských institucích (včetně jejich pomocných agentur a orgánů) a mezinárodních organizacích.
Jak souvisí uspořádání školní třídy s výukovými aktivitami, které se v ní odehrávají? Představení flexibilního uspořádání prostoru s využitím digitálních technologií pro podporu učení.
Navrhni svůj projekt: Finanční podpora neformálního vzdělávání v kostce
V rukou právě držíte publikaci, jejímž cílem je shrnout dotační možnosti pro organizace, které se zaměřují na vzdělávání mladých lidí, pracovníků s mládeží, či pro mladé nadšence, kteří by rádi realizovali vlastní projekt a přispěli tak k lepšímu fungování svého okolí.
Publikace je určena zkušeným i nezkušeným předkladatelům projektů Erasmus+ v oblasti neformálního vzdělávání mládeže, kteří cílí na participační aspekty práce s mládeží.