Mladí Evropané se setkali na MeetUpu DiscoverEU v Praze

Erasmus+

Pro výherce soutěže DiscoverEU jsme uspořádali MeetUp v Praze ve dnech 11. až 13. července.

DiscoverEU Prague

Skoro tři desítky mladých lidí, kteří získali jízdenku v rámci soutěže DiscoverEU, se sešlo v Praze na DiscoverEU MeetUpu. Na setkání se mohli účastníci seznámit s českou kulturou, historií hlavního města a poznat blíže možnosti vzdělávacích mezinárodních programů Erasmus+, Evropský sbor solidarity, ale také vysokoškolského studia v České republice díky iniciativě Study in the Czech Republic.

Mladí cestovatelé se navzájem seznamovali během různých neformálních aktivit. První den je čekaly networkingové aktivity a přednášky ambasadorů Study in the Czech Republic a Evropského sboru solidarity. Den druhý pak poznávali Prahu a českou historii netradiční metodou za pomoci virtuální reality. Zlatým hřebem pražské zastávky byl koncert české kapely Lake Malawi na střeše obchodního domu Kotva, který se konal u příležitosti mezinárodní konference EU Youth Conference.

Neformální aktivity
DiscoverEU je iniciativa Evropské komise, díky které můžou čerstvě plnoletí vyhrát bezplatnou vlakovou jízdenku na cesty po Evropě. Spuštěna byla v roce 2018 a od letošního roku je součástí programu Erasmus+. Tisícům mladých umožňuje zažít vlakové dobrodružství a udržitelně cestovat napříč kontinentem. Mají tak šanci poznat krásy a rozmanitost Evropy (často úplně poprvé v životě) a taky se seznámit se zahraničními vrstevníky. Pokud se chcete o DiscoverEU dozvědět více podívejte se na stránky soutěže.
MeetUpy DiscoverEU se pořádají po celé Evropě pro všechny výherce jízdenek. Mapu MeetUpů po celé Evropě lze najít na této stránce. Na MeetUpy se mohou registrovat všichni výherci soutěže DiscoverEU. Další kolo soutěže DiscoverEU bude otevřené na podzim pro lidi narozené v roce 2004. Přečtete si podmínky a pravidla soutěže.