Konference Cesta k implementaci nástrojů ESCI II

Markéta Tomášková, DZS

Erasmus+

Ve dnech 26. a 27. dubna se jsme v Brně uspořádali v rámci akcí Erasmus+ TCA (Training and Cooperation Activities) konferenci Cesta k implementaci nástrojů ESCI II. Jejím smyslem bylo sdílení dobré praxe a zkušeností v oblasti implementace nástrojů iniciativy Evropské studentské karty. 

Potkali se na ní zástupci zahraničních oddělení českých a slovenských vysokých škol, pracovníci IT a další zaměstnanci zapojení do implementace ESCI a sdíleli své úspěchy a výzvy při implementaci nástrojů na svých školách. Díky dvoudenní sérii přednášek a workshopů zlepšili účastníci své povědomí o aktuálních stádiích centrálního vývoje jednotlivých projektů, objevili nové možnosti a naučili se lépe pracovat s dedikovanými nástroji. 

O budoucnosti digitalizace v programu Erasmus+ na konferenci promluvila Alexandra Licht z Evropské komise, Jeroen van Lent a Natalia Sanz Huguet z NTT data přiblížili novou architekturu a budoucnost Evropské studentské karty a Jan Oppolzer a Jiří Pavlík z CESNET a Jozef Siláči a Martin Stanislav ze SANET promluvili o významu a možnostech ESI a eduGAIN. Praxi z vysokých škol pak sdíleli Dominika Tomášková ze STU Bratislava, Martin Jaroš a Jiří Petrželka z Masarykovy univerzity, Cyril Simsa z Anglo-American University in Prague a Martin Havrilla z Technické univerzity v Košiciach. 

Věříme, že i přes komplikace, které zavádění Evropské studentské karty provázejí, opustili účastníci konferenci s řadou užitečných znalostí, novou energií a odvahou v implementaci pokračovat.