Jaká je budoucnost evropského vzdělávání a školství? Sledujte European Education Summit

MB, DZS

Dům zahraniční spolupráce

Čtvrtý celoevropský summit vzdělávání European Education Summit proběhne 9. prosince v online formě. Sledovat ho můžete živě.

Na akci s podtitulem Příští desetiletí evropského vzdělávání vystoupí celá řada zástupců Evropské komise, Evropského parlamentu a také ministerstev školství z členských zemí včetně České republiky. Chybět nebudou ani představitelé vzdělávacích organizací jako např. European Schoolnet. Summit bude možné sledovat živě v anglickém jazyce přes online stream na webu události, předchozí registrace není nutná. 

Letos se debaty, které povede jako moderátor novinář Chris Burns přispívající mimo jiné pro televizní stanici CNN nebo tiskovou agenturu AP, zaměří na aktuální témata ze světa vzdělávání a odborné přípravy, které jsou zároveň prioritami nového programového období Erasmus+ a Evropský sbor solidarity. Chybět proto nebudou otázky inkluzivnějšího a spravedlivějšího přístupu ke vzdělání, udržitelnost nebo digitální transformace celého sektoru. Další bloky celodenní akce se dotknou také oblasti well-being učitelů a žáků nebo problematiky vztahu chytrých investic a kvality školství. Probírat se také bude dlouho očekávaná evropská strategie pro univerzity (zveřejněna bude pravděpodobně v příštím roce), další příspěvek zase zrekapituluje to nejdůležitější z premiérového ročníku soutěže European Innovative Teaching Award 2021, oceňující ty nejlepší inovativní výukové postupy využité v projektech v rámci Erasmus+.

Celodenní akce začíná už v 9:30 hodin úvodním slovem předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen, následovat budou tematické bloky a program skončí v 17:30. Seznam všech řečníků, anotace jednotlivých příspěvků a další podrobnosti najdete na webových stránkách summitu.