Hledáme učitele češtiny do krajanských komunit v zahraničí

Máte zkušenosti s výukou češtiny na různých typech škol? Chcete šířit českou kulturu v zahraničí? Pak hledáme právě vás.

učitelka

Hledáme učitelky a učitele, kteří budou vyučovat český jazyk a literaturu v krajanských komunitách. Absolvovali jste magisterské studium přednostně v oboru český jazyk a literatura nejlépe v kombinaci s cizím jazykem? Máte zkušenosti s výukou na základní nebo střední škole a chcete šířit naši kulturu v zahraničí? Neváhejte se a přihlaste se do výběrového řízení, které je otevřeno do 1. března 2023. Momentálně hledáme učitele do Chorvatska (Daruvar a okolí) a Srbska (Bela Crkva a okolí).

Vedle samotné výuky českého jazyka a literatury dětských a dospělých příslušníků komunit budete krajany také seznamovat s českou kulturou, reáliemi, historií a současností Česka. Součástí práce bude rovněž organizace různých kulturních a vzdělávacích akcí ve spolupráci s místními spolky. Učitel u krajanů je člověk, který neustále vytváří mosty a kulturní spojnice mezi krajanskou komunitou a Českem. Jeho práce je velmi pestrá a je nejen učitelem, ale často i důvěrníkem a výkonným, kulturním manažerem. Osobně mě vždycky fascinovalo, že se díky příběhům krajanů, které jsem dnes a denně na hodinách i mimo ně slýchala, mohu mnohem hloub ponořit do historie dvacátého století,“ přidává svůj osobní pohled učitelka a spisovatelka Markéta Pilátová, která působila jako učitelka u krajanských komunit v Brazílii a Argentině.

Nahlédněte pod pokličku života učitelů u krajanů a lektorů v zahraničí, kteří působí po celém světě s Programem podpory českého kulturního dědictví v zahraničí:

Další informace získáte na stránce Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí, který učitele do zahraničí vysílá.