Publikace nabízí informace o založení Evropské unie, jejích hodnotách, rozhodovacích procesech a dopadech na každodenní život. Příležitostech, které Evropa nabízí díky různým programům a iniciativám pro mladé lidi a konkrétních způsobech, jak ovlivnit podobu
Evropy prostřednictvím občanské a politické participace.
Wellbeing ve školách IN eTwinning odkazuje na životní pohodu, zdravý duševní i fyzický stav. Projekty zabývající se tímto tématem ukazují možnost, jak ve škole zažívat životní spokojenost a úspěch.
Představujeme vám mimořádné projekty z programů DZS, které byly v letošním šestém ročníku nominovány na Cenu DZS 2023. Oceňujeme v nich přístup k inovacím ve vzdělávání a podporu inkluze, udržitelnosti a participace. Tyto projekty posouvají organizace v rámci digitalizace nebo mají významný dopad na celou oblast internacionalizace i na individuální účastníky.
Participativní představení pro studenty na téma Ústava – demokracie – svoboda. Neformální vzdělávání mládeže Domu zahraniční spolupráce v Praze ve spolupráci s Horáckým divadlem Jihlava.
Evropská komise vybrala pro rok 2022 téma Naše budoucnost – krásná, udržitelná, společná. Brožura představuje projekty, které ukazují, jak lze pomocí mezinárodní online spolupráce eTwinning obohatit výuku o témata, která jsou obzvláště v této době klíčová.
Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
Úvod do neformálního vzdělávání 2: skupina a učení
Tato publikace směřuje všem, kteří se zajímají o neformální vzdělávání a práci s mládeží, proces učení i práci se skupinami. Slouží jako podpora pracujících s mládeží v jejich aktivitách, ať už se jedná o odpolední zájmové činnosti, letní tábory nebo výměny mládeže.
Již potřetí v řadě udělujeme úspěšným projektům realizovaným prostřednictvím programů spravovaných Domem zahraniční spolupráce cenu DZS. V publikaci najdete všechny vítězné projekty v deseti kategoriích podle sektoru vzdělávání a programu, v jehož rámci byly na cenu nominovány. Dále představujeme také nominované projekty. Odborná porota oceňovala především jejich kvalitu, originalitu, inovativnost a dopady na účastníky projektů, zapojené instituce i na místní komunitu.
Cílem publikace pro učitele mateřských, základních a středních škol je představit možnosti jak lze propojit mezinárodní projekty a výuku robotiky, kódování a základů programování. Publikace představuje příklady úspěšných projektů eTwinning a Erasmus+, které se těmto tématům věnovaly, a přináší také informace o dalších zajímavých národních i evropských iniciativách. Součástí je také 15 konkrétních námětů na výukové aktivity.
Můžete se inspirovat projekty, které přispívají k inovacím ve vzdělávání, podporují wellbeing na školách, kreativitu v učení a zapojení umělé inteligence do projektové spolupráce, která výrazně ovlivňuje způsob a přístup k výuce. Máme velkou radost, že vybrané projekty z většiny vznikly na mezinárodních seminářích eTwinning určených pro nově zapojené učitele, a přesto jsou natolik úspěšné, aby mohly být zařazeny mezi nejlepší v roce 2023.
V publikaci jsou zastoupeny projekty ze všech stupňů školního vzdělávání, od mateřských po střední školy.
Brožura Czech Higher Education je určena především zástupcům zahraničních vysokých škol zajímajících se o spolupráci českými institucemi. Dozví se v ní, jak funguje český vzdělávací systém, současné trendy v internacionalizaci nebo možnosti spolupráce pro tvorbu nových či prohloubení stávajících mezinárodních partnerství.
Ohlédněte se spolu s námi za největšími úspěchy za těch patnáct let. Inspirujte se. A pokud dnes vidíte poprvé ten zvláštní název eTwinning, neváhejte a přidejte se, pojďte do toho s námi.
eTwinning v čase změn: Vyučující referují o vlivu eTwinningu na jejich výukové metody, dovednosti a příležitosti k profesnímu rozvoji
Monitorovací zpráva eTwinningu se vydává každé dva roky a prostřednictvím analýzy rozsáhlého průzkumu respondentů podává přehled jak nejdůležitějších úspěchů, tak oblastí, které je ještě potřeba dále rozvíjet. Shrnutí Monitorovací zprávy eTwinningu 2019 naleznete v této brožuře.