Zobrazeno 18 z 31 dokumentů
Seřadit:
  • Od nejnovějších
  • Od nejstarších
  • Abecedně
Ceny DZS 2023

Ceny DZS 2023

Představujeme vám mimořádné projekty z programů DZS, které byly v letošním šestém ročníku nominovány na Cenu DZS 2023. Oceňujeme v nich přístup k inovacím ve vzdělávání a podporu inkluze, udržitelnosti a participace. Tyto projekty posouvají organizace v rámci digitalizace nebo mají významný dopad na celou oblast internacionalizace i na individuální účastníky.
Zobrazit (PDF 20 038 kB)
Již popáté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok.
Zobrazit (PDF 16 145 kB)
Participativní představení pro studenty na téma Ústava – demokracie – svoboda. Neformální vzdělávání mládeže Domu zahraniční spolupráce v Praze ve spolupráci s Horáckým divadlem Jihlava.
Zobrazit (PDF 4 381 kB)
Projekty a zahraniční výjezdy pro mladé. Zapojte se do nich i vy.
Zobrazit (PDF 214 kB)
Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
Zobrazit (PDF 20 192 kB)
Průvodce řízením diverzity pro organizace zabývající se mezikulturní prací s mládeží.
Zobrazit (PDF 5 636 kB)
Fyzické výjezdy i virtuální aktivity mají své výhody a nevýhody. Specifičnost oborů vzdělání bývá koordinátory často uváděna jako hlavní důvod, proč nelze mobilitu realizovat virtuálně. Zatímco projektů realizovaných výhradně virtuální formou mobility je stále poskrovnu, počty projektů s kombinovanými mobilitami se zvyšují. K tomu, aby se i u nás rozvíjely zdárně a smysluplně a přinášely užitek účastníkům, vysílající a přijímající organizaci, má přispět i tato brožura.
Zobrazit (PDF 364 kB)
Ceny DZS 2020

Ceny DZS 2020

Již potřetí v řadě udělujeme úspěšným projektům realizovaným prostřednictvím programů spravovaných Domem zahraniční spolupráce cenu DZS. V publikaci najdete všechny vítězné projekty v deseti kategoriích podle sektoru vzdělávání a programu, v jehož rámci byly na cenu nominovány. Dále představujeme také nominované projekty. Odborná porota oceňovala především jejich kvalitu, originalitu, inovativnost a dopady na účastníky projektů, zapojené instituce i na místní komunitu.
Zobrazit (PDF 18 090 kB)
Programování (nejen) v mezinárodních projektech

Programování (nejen) v mezinárodních projektech

Cílem publikace pro učitele mateřských, základních a středních škol je představit možnosti jak lze propojit mezinárodní projekty a výuku robotiky, kódování a základů programování. Publikace představuje příklady úspěšných projektů eTwinning a Erasmus+, které se těmto tématům věnovaly, a přináší také informace o dalších zajímavých národních i evropských iniciativách. Součástí je také 15 konkrétních námětů na výukové aktivity.
Zobrazit (PDF 7 784 kB)
Spolupráce univerzit napříč Evropou

Spolupráce univerzit napříč Evropou

Cílem publikace je poskytnout čtenářům inspiraci při vytváření strategických partnerství Erasmus+ ve vysokoškolském vzdělávání. Přestavuje nejen základní pravidla pro vytváření projektů, ale provede celým projektovým cyklem a představí několik úspěšně realizovaných projektů. Publikace zároveň nabízí také tipy a návody, jak se v projektových žádostech vyhnout častým chybám a nedorozumění.
Zobrazit (PDF 785 kB)
Úspěšné projekty mezinárodního vzdělávání 2019

Úspěšné projekty mezinárodního vzdělávání 2019

Inspirující projekty v mezinárodním vzdělávání v programech Erasmus+, eTwinning, Euroguidance, CEEPUS a Study in the Czech Republic.
Zobrazit (PDF 9 515 kB)
Among others: Rozvoj interkulturní kompetence ve vzdělávání

Among others: Rozvoj interkulturní kompetence ve vzdělávání

Tato publikace vás seznámí mezinárodním projektem Among Others (AO) . Představuje kontext naší dosavadní práce a našich zkušeností a nabízí rozcestník na další zajímavé zdroje v této oblasti. U čtenářek a čtenářů předpokládáme orientaci a praktickou zkušenost v NFV v mezinárodním či interkulturním kontextu.
Zobrazit (PDF 3 064 kB)
Příručka pro koordinátory programu Erasmus+

Příručka pro koordinátory programu Erasmus+

Tato příručka pro management mobilit programu Erasmus+ vysokoškolského vzdělávání vychází z Výzvy k předkládání návrhů projektů Erasmus+ 2019 (Erasmus+ Call for proposals 2019) a Příručky k programu Erasmus+ 2019 (Erasmus+ Programme Guide 2019).
Zobrazit (PDF 277 kB)
Úvod do neformálního vzdělávání

Úvod do neformálního vzdělávání

Průvodce světem neformálního vzdělávání při každodenní práci s mladými lidmi.
Zobrazit (PDF 1 644 kB)
Stáže a praxe v mezinárodních institucích

Stáže a praxe v mezinárodních institucích

Tato publikace je koncipována jako základní průvodce rozmanitou nabídkou stáží v evropských institucích (včetně jejich pomocných agentur a orgánů) a mezinárodních organizacích.
Zobrazit (PDF 4 158 kB)
Dlouhodobé mobility ErasmusPro s principy ECVET Příklady z praxe

Dlouhodobé mobility ErasmusPro s principy ECVET Příklady z praxe

Brožura obsahuje příklady dlouhodobých mobilit ErasmusPRO s využitím systému ECVET, realizovaných vybranými českými odbornými školami.
Zobrazit (PDF 10 148 kB)
Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže

Jak se zapojit do neformálního vzdělávání mládeže

Návod na předkládání projektových žádostí v oblasti neformálního vzdělávání mládeže v programech Erasmus+ a Evrospký sbor solidarity
Zobrazit (PDF 2 935 kB)
Erasmus+ úspěšné projekty 2018

Erasmus+ úspěšné projekty 2018

Úspěšné projekty v programu Erasmus+ a eTwinning vybrané jako příklady dobré praxe pro inspiraci ostatním předkladatelům.
Zobrazit (PDF 5 091 kB)