Zkušenosti v zahraničí pro základní školy i gymnázia. Zjistěte, jak na Erasmus+

KP

Erasmus+

Mediální gramotnost pro žáky, nová metodika pro učitele, zlepšení jazykových dovedností pro všechny. Erasmus+ pomáhá školám růst.

Oblíbený evropský program Erasmus+ už dávno není jen pro vysokoškoláky. Do zahraničí za vzděláním s ním mohou vyrazit i učitelé a žáci základních škol nebo gymnázií. Školy mezi sebou navíc mohou spolupracovat na tématech, ve kterých se chtějí rozvíjet. 

erasmus

Například Základní škola na Výsluní v loňském roce zrealizovala projekt Cestování rozšiřuje obzory, který se zaměřoval na vzdělávací aktivity pro učitele v zahraničí. Učitelé cizích jazyků se tak mohli zdokonalit ve svých jazykových dovednostech, vidět, jak probíhá výuka v jiných zemích a obdrželi spoustu cizojazyčné odborné literatury, která jim pomůže ve vzdělávání svých žáků. Právě žáci této základní školy z tohoto projektu nakonec získají nejvíce. Jejich učitelé jim díky účasti v projektu budou schopni poskytnout vzdělání, které by před tím zdaleka nemohli. Mimo základní školu z České republiky, se do projektu zapojily další čtyři země; Lotyšsko, Malta, Rakousko a Spojené království. 

Další z mnoha škol, které se programu Erasmus+ účastnily, je Biskupské gymnázium Brno, které uskutečnilo projekt Wise & Inventive ScreenAgers, jehož cílem bylo vzdělávat studenty v oblasti mediální gramotnosti a schopnosti kritického myšlení v oblasti médií. Studenti gymnázia se v rámci projektu setkali se studenty z Rumunska, Řecka nebo třeba Turecka na pěti velkých mezinárodních setkáních. Zabývali se bezpečností na internetu, fake news nebo digitalizací. Vyzkoušeli si vytvořit podcast, krátký film, napsat článek na Wikipedii atd. Studenti díky projektu získali dovednosti potřebné k tomu, aby se mohli stát aktivními a zodpovědnými digitálními občany.

Zaujala vás příležitost zapojit se do programu Erasmus+ a nechcete si ji nechat ujít? 

Přihlaste se na webinář pro zájemce o Krátkodobé projekty mobilit Erasmus+ školní vzdělávání a zajistěte, jak umožnit vašim žákům či učitelům vzdělávat se v zahraničí.

Na webináři se dozvíte:

  • Jakých projektů se můžete zúčastnit
  • Jak správně podat žádost o účast na projektu
  • Kdo všechno se může projektů zúčastnit
  • A mnoho dalších informací

Program Erasmus+ zvedne úroveň vaší školy díky mezinárodní spolupráci vzdělávacích institucí a zaměstnanci i žáci tak získají nezaměnitelné zážitky a zkušenosti.

Nejbližší termín pro podávání projektových žádostí o podporu výjezdů ve školním vzdělávání je 23. února 2023.