Objev svůj talent. Startuje Evropský týden odborných dovedností

RV, DZS

Erasmus+ Vzdělávání

ČR se již popáté zapojuje do Evropského týdne odborných dovedností. Představí to nejlepší z odborného vzdělávání a přípravy.

Česká republika se již popáté zapojuje do Evropského týdne odborných dovedností, evropské iniciativy, která v týdnu od 9. do 13. listopadu představí to nejlepší z odborného vzdělávání a přípravy. Po celé Evropě proběhnou stovky akcí, řada z nich i díky českých odborným školám, podnikům či oborovým asociacím. Letošní ročník se zaměřuje na téma udržitelnosti a digitalizace a reflektuje tak současné priority Evropské komise – Zelená dohoda pro Evropu a Evropa připravená na digitální věk.

S ohledem na současnou situaci proběhnou všechny akce v České republice online. „Pořadatele samozřejmě mrzí, že se nebudou moci s návštěvníky svých akcí osobně potkat, na druhou stranu oceňují, že virtuální akce umožní účast více lidem,“ vysvětluje Helena Slivková z Domu zahraniční spolupráce, který tuto iniciativu v Česku koordinuje.

Stejně jako každý rok je i letos součástí Evropského týdne odborných dovedností mezinárodní konference, během které budou vyhlášeni vítězové VET Excellence Awards. Konference probíhá celý týden a rovněž se uskuteční v online režimu.

Dům zahraniční spolupráce navíc v termínu 24.-26. listopadu chystá vlastní online konferenciS Erasmem+ zkvalitňujeme odborné vzdělávání", během které představí příklady dobré praxe na poli mezinárodní spolupráce. Přehled akcí pořádaných v České republice při příležitosti Evropského týdne odborných dovedností najdete na www.objevsvujtalent.cz.