ŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ: Informační webinář k podávání žádosti o Krátkodobé projekty mobilit (KA122) speciálně pro malé a malotřídní školy - Výzva 2023

Erasmus+

Dům zahraniční spolupráce pořádá informační webinář k podávání žádosti o Krátkodobé projekty mobilit Erasmus+ (KA122) v sektoru školního vzdělávání speciálně pro malé a malotřídní školy - Výzva 2023.

Pokud jste mateřská, základní, nebo střední škola poskytující všeobecné vzdělávání (gymnaziální obor), můžete si podat žádost o krátkodobý projekt v rámci projektů Klíčové akce 1 (KA1). Tyto projekty jsou vhodné i pro organizace, které mají jen malé nebo žádné zkušenosti s mezinárodní spoluprací. Podrobný seznam oprávněných institucí najdete zde.

S novým programovým obdobím je možné požádat o nový typ krátkodobých projektů, které usnadňují zapojení i méně zkušeným školám. O tento typ projektu lze žádat pomocí zjednodušeného formuláře.

Možností těchto projektů:

  • Výjezdy jsou pro zaměstnance i žáky školy.
  • Žáci se můžou zúčastnit skupinových i individuálních výjezdů – krátkodobých i dlouhodobých.
  • Zaměstnanci školy se nadále můžou zúčastnit kurzů a školení, stínování a výukových pobytů na partnerských školách.
  • Hostující aktivity – vaše škola si v rámci projektu může k sobě pozvat zahraničního odborníka nebo studenta učitelství.

Webinář se bude konat ve čtvrtek 9. 2. 2023 od 15:00 do 17:00.

Na webinář se registrujte níže na stránce, na kontaktní e-mail uvedený při registraci vám bude nejpozději v den konání webináře zaslán odkaz k připojení.

Kontaktní osoba pro tento webinář je Dominika Masopustová (dominika.masopustova@dzs.cz).