Jak si podat žádost o projekt v programu Erasmus+?

Nevíte si rady, jak při předkládání žádosti o nový projekt v programu Erasmus+ postupovat? Seznamte se s celým procesem krok po kroku.

Standardní projekty

Jak si podat žádost o projekt?

  1. Seznamte se s možnostmi, které program Erasmus+ nabízí. V případě, že s programem Erasmus+ začínáte, či máte jakýkoliv dotaz, neváhejte se obrátit na náš Info Desk.

  2. Rozhodněte se, v jaké Klíčové akci chcete žádost podat: Mobility jednotlivců (KA1) nebo Projekty spolupráce (KA2). V souvislosti s cílovou skupinou, na kterou se zaměřujete, bude váš projekt spadat do určitého sektoru (školní vzdělávání, odborné vzdělávání a příprava, neformální vzdělávání mládeže, vysokoškolské vzdělávání nebo vzdělávání dospělých). Například pokud plánujete výjezd žáků gymnázia, bude se jednat o projekt spadající do sektoru školního vzdělávání; pokud plánujete výjezd žáků SOŠ, bude se jednat o projekt spadající do sektoru odborného vzdělávání a přípravy. V případě schválení vaší žádosti vám bude přidělen pro konzultace odborný referent právě z příslušného sektoru.

  3. Pokud již vážně uvažujete o projektu, přihlaste se na naše informační semináře, které pravidelně pořádáme pro všechny sektory. Informace o termínech jednotlivých seminářů zveřejňujeme v sekci události. Seznamte se také s příručkou k programu Erasmus+ pro rok 2021. Pomohou vám také metodické příručky k finančnímu řízení projektů a pro instituce zaměřené na formální i neformální vzdělávání.

  4. K vyplnění a předložení žádosti budete potřebovat EU Login, který vám zajistí přístup k online nástrojům Evropské komise. Pokud EU Login nemáte, vytvořte si ho.

  5. Každá organizace, která si žádá o grant v rámci v programu Erasmus+, musí mít své identifikační číslo. Pokud s programem teprve začínáte a číslo ještě nemáte, můžete si jej vytvořit. Nejprve pomocí vyhledávací funkce ověřte, že vaše organizace ještě není registrována. Pokud není, registrujte se a identifikační číslo obdržíte.

  6. Nyní vyplňte žádost. Vyberte si sektor podle cílové skupiny vašeho projektu a také klíčovou akci (KA1 / KA2). V případě vyplnění nesprávného formuláře hrozí administrativní zamítnutí vaší žádosti, proto je tento krok velmi důležitý. Pokud nevíte, jaký sektor a klíčovou akci vybrat, kontaktujte jednoho z našich odborných referentů, který vám poradí.

  7. Vyplňte příslušný formulář dle instrukcí, nezapomeňte na povinné přílohy. Rovněž budete potřebovat pracovat s Kalkulačkou vzdáleností.

  8. Nezapomeňte žádost vyplnit a odeslat do termínu dané výzvy. Podívejte se na přehled jednotlivých termínů výzev.

  9. Po vyplnění a odeslání žádosti již zbývá pouze počkat na výsledek. Výsledky výběrového řízení můžete zpravidla očekávat do 4 měsíců. Informaci obdržíte písemně, výsledky zveřejňujeme také na webových stránkách.