VET Fest představí mezinárodní projekty uměleckých oborů

LuRy, DZS

Erasmus+

Návštěvníci se můžou těšit na vystoupení a ukázky tvorby žáků odborných škol.

VET FEST 2022

V úterý 17. května pořádáme veletrh odborných dovedností VET Fest: Be Creative!. Akce se koná u příležitosti Evropského týdne odborných dovedností, a tentokrát se zaměří na propagaci kreativních oborů. Proběhne v Obchodním domě Máj (4. patro) v Praze od 10:30 do 14:30. 

Návštěvníci se můžou těšit na vystoupení a ukázky tvorby českých odborných škol. Na programu bude například taneční vystoupení, módní přehlídka historických kostýmů, ukázka vázání květin nebo užité malby, loutkářství, výroba intarzií a další.

Součástí VET Festu budou také prezentace programu Erasmus+ a příležitostí, které odborným školám nabízí. O své zkušenosti se podělí mimo jiné Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská z Valašského Meziříčí, Institut českého loutkářství nebo Střední odborné učiliště z Hluboše u Příbrami.

Akce je vhodná zejména pro:

  • žáky a učitele odborných škol zaměřených na výuku kreativních oborů, kteří se chtějí zapojit do programu Erasmus+;
  • žáky a učitele základních škol, které zajímá, jaké kreativní obory se u nás vyučují
  • organizace se zájmem o uměleckou oblast, které mohou této příležitosti využít k síťování

Vstup na akci je zdarma. Zájemci se musí registrovat online nejpozději do 9. května.

Evropský týden odborných dovedností (VET Skills Week) je iniciativa Evropské komise, která se koná pravidelně již od roku 2015. Jejím cílem je vyzdvihnout to nejlepší z oblasti odborné přípravy a ukázat veřejnosti, proč je odborné vzdělávání chytrou volbou. Po celé Evropě se koná mnoho zajímavých akcí a aktivit. V České republice jejich pořádání koordinuje Národní pedagogický institut.