S projektem programu Erasmus+ vzdělávání dospělých k genderové rovnosti

Máte nápad, jak zlepšit společnost se svým projektem i vy? Příležitost máte v rámci letošní podzimní výzvy už jen do října.

V oblasti vzdělávání dospělých v programu Erasmus+ máte čas na podání svých projektů spolupráce a zažádat o jejich financování už pouze do 4. října. Zapojit se může jakákoliv veřejná či soukromá organizace, která působí v oblasti vzdělávání dospělých, jako například knihovny, muzea, večerní školy, centra kariérového poradenství, úřady práce, komunitní centra, domovy seniorů a mnoho dalších. Podrobnosti o termínu, s jakými projekty se můžete zapojit a jak, naleznete v tomto článku.

Zajímá vás, jak může takový projekt spolupráce vypadat, když se propojí s důležitým společenským tématem, a to otázkou genderové rovnosti na pracovním trhu ve světě? A jak je na tom v tomto ohledu Česká republika ve srovnání s Evropou? Nejen o tom jsme si v podcastu Projektor povídali s Ivanou Mariánkovou, odbornou konzultantkou projektu Jak zapojit muže do genderových otázek a získat jejich podporu. Projekt byl realizovaný s podporou programu Erasmus+ vzdělávání dospělých a propojil český Klub personalistů Moravy a Slezska se zahraničními partnery z Portugalska, Itálie a Chorvatska. Společně vytvořili příručku, která pomůže odborné i široké veřejnosti usnadnit zapojení mužů do genderových otázek, a školení zaměřené na zajištění genderové rovnosti v pracovním prostředí.

Ivana Mariánková má s otázkou genderové rovnosti bohaté zkušenosti coby koučka a o problematice dlouhodobě přednáší v českých firmách a podnicích.
Ivana Mariánková má s otázkou genderové rovnosti bohaté zkušenosti coby koučka a o problematice dlouhodobě přednáší v českých firmách a podnicích.

Poslechněte si celý díl a dozvíte se, jaké pracovní odvětví je v oblasti rovnosti mužů a žen nejpokrokovější a jaké je naopak na chvostu.

Pokud vás zajímají příběhy studentů, stážistů, učitelů a dobrovolníků, kteří vyjeli do zahraničí, přihlaste se k odběru podcastu Za hranicí.

Pro aktuální termíny seminářů a webinářů, které vám přiblíží možnosti financování a seznámí vás s procesem odevzdání žádosti, sledujte prosím naši sekci události. Aktuálně nabízíme možnost webináře pro žadatele o projekty Partnerství malého rozsahu, který proběhne již 6. září. Registrujte se ještě dnes.