Jak na neformální vzdělávání mládeže sportem? Proběhla konference Erasmus v pohybu

AS, PM, DZS

Erasmus+

Dny 24. a 25. srpna se nesly v duchu hesla „Sportu zdar!“ díky konferenci, kterou připravil tým neformálního vzdělávání mládeže.

Erasmus v pohybu

Akce, na kterou byli pozváni zástupci sportovních klubů a organizací napříč Českou republikou, ale i spektrem sportovního vyžití, se příhodně odehrála v hotelu Iris Eden, v útrobách stadionu pražské Slavie Fortuna Arena. Mohli jsme se tak setkat se zástupci sportovního cheerleadingu, krasobruslení či jezdectví. Hlavní myšlenka protkávající se skrze celé dění konference bylo představení příležitostí neformálního vzdělávání mládeže programu Erasmus+ pro sportovce.

Akce odehrávající se ve čtvrtek 24. a pátek 25. srpna zahrnovala jak informace o projektech mobilit osob, malého či kooperativního partnerství, ale také společný brainstorming na témata týkající se vztahu sportu a společnosti. Završením celé akce pak byl doprovodný program, neboť pozvání přijal několikanásobný olympijský vítěz a nedávný bronzový medailista z mistrovství světa paralukostřelby David Drahoninský a také olympionici David Schweiner a Ondřej Perušič. Všichni tři se zúčastnili debaty o jejich vlastních zkušenostech s mezinárodním prostředím ve sportu a neformálním vzdělávání. Celý den pak účastníci zakončili prohlídkou muzea SK Slavia Praha včetně stadionu, ve kterém je provedl bývalý kustod klubu Václav Petrák.

Je tu podzimní výzva, zapojte se i vy

Program Erasmus+ umožňuje předkládání žádostí o financování projektů každý rok celkem dvakrát. Nejbližší termín je již v říjnu letošního roku. Aktuální podzimní výzva nabízí četné možnosti, od výměn či participace mládeže, přes výjezdy pracovníků s mládeží, akreditace, po projekty partnerské spolupráce organizací. Veškeré aktuální informace týkající se výzvy, typů aktivit i samotného programu najdete na stránce aktivity.

Znáte již program Erasmus+, ale tápete s přípravou samotné žádosti? Využijte možnosti seznámit se s tím, co vám program nabízí, s procesem odevzdání žádosti a možnostmi financování na našich seminářích a webinářích. Jejich seznam naleznete na tomto odkaze.