VYTVOŘ SOLID(ÁR)NÍ PROJEKT 

Vidíš ve svém okolí něco, co by stálo za to zlepšit, a zároveň se chceš něco nového naučit? Máš nápad na solidární projekt, ale nevíš, kde sehnat finance? Je ti mezi 18–30 lety? 
 

O víkendu 19. – 21.11. 2021 přijeď na školení o Solidárních projektech, kde ti poradíme, jak tvůj nápad uskutečnit. 
 
Registraci najdeš ZDE. *Pokud nejsi členem žádné organizace, do kolonky "Instituce" napiš "NE"Kapacita školení byla již naplněna. Do 14.11. se můžeš zaregistrovat jako náhradník.

Co je to Solidární projekt? Jedná se o typ projektu, který iniciují, připravují a realizují mladí lidé v nejméně 5členné skupině, kterou může podpořit zastřešující organizace. Projektem chtějí pozitivně ovlivnit své okolí, posílit vzájemné porozumění místní komunity, podpořit lokální občanský rozvoj a inspirovat i ostatní okolo sebe. Solidární projekt může trvat 2–12 měsíců.  
Realizátorům solidárních projektů musí být 18-30 let a musí mít pobyt v ČR.
Jak je Solidární projekt financován: Solidární projekt je financován z programu Evropský sbor solidarity. O financování můžeš žádat 2x ročně, nejbližší termín je  v únoru 2022. V rámci projektu je pokryta organizace projektu, koučování a náklady na zapojení mladých lidí se znevýhodněním do realizačního týmu. 

Na co se můžeš těšit: 

- Dozvíš se, jak převést svůj nápad do projektové žádosti. 
- Naučíš se řídit projekt a starat se o finance. 
- Zjistíš, kdo je kouč, a jak ti v projektu může pomoci. 
- Potkáš další mladé inspirativní lidi. 

Školení je plně hrazené z prostředků EU (ubytování, stravné i cestovné). Podmínkou proplacení cestovného je 100% účast po celou dobu školení. 

Z důvodu bezpečí účastníků budou všichni účastníci v jednolůžkových pokojích a budou dodržena aktuální nařízení ministerstva zdravotnictví. Před vstupem do hotelu je nutné prokázat splnění některé z podmínek systému O-N-T.

Místo konání: 

PRAHA, Wellness Hotel Extol Inn (www.extolinn.cz)

Začátek akce: 19.11. 2021  příjezd účastníků 16:00-17:00 

Konec akce: 21. 11. 2020 ve 14:00 

 

vytvoř solidární projekt