Solidární projekty – role zastřešujících organizací

Máte ve svém okolí skupinu mladých lidí, která by chtěla něco zlepšit a něco nového se naučit, ale potřebuje podpořit? Chtěli byste se stát zastřešující organizací takové skupiny? Přijďte v termínu 2.–3. 11. 2022 na školení o Solidárních projektech pro zastřešující organizace, kde vám poradíme, jak naplánovat a realizovat projekt s mladými lidmi.  

Co je to Solidární projekt? Jedná se o typ projektu, který iniciují, připravují a realizují mladí lidé v nejméně 5členné skupině (18-30 let), kterou může podpořit zastřešující organizace. Projektem by rádi pozitivně ovlivnili své okolí, posílili vzájemné porozumění místní komunity, podpořili lokální občanský rozvoj a inspirovali i ostatní okolo sebe. Více o solidárních projektech naleznete na následujícím odkazu: Solidární projekty.    

Na co se můžete těšit:   

- Dozvíte se, jak převést nápad do projektové žádosti a jak ji správně sepsat.

- Zjistíte, jakou roli hrají v solidárním projektu organizace a jakou roli mladí lidé.   

- Naučíte se pracovat s mladými lidmi a motivovat je.   

- Seznámíme vás s nástrojem Youthpass. 

Registrace je otevřena do 16.10. 2022. 

Školení je plně hrazené z prostředků EU (ubytování, stravné i cestovné). Podmínkou je účast po celou dobu školení. Školení probíhá v českém jazyce. 

Z důvodu bezpečí účastníků budou všichni účastníci v jednolůžkových pokojích a budou dodržována nařízení týkající se pandemie COVID-19 platná v termínu konání školení. 

Místo konání: Praha 
Začátek akce: 2. 11. 2022 ve 13:00 (registrace od 12:00) 
Konec akce: 3. 11. 2022 v 17:00 

V případě dotazů kontaktujte Vendulu Hojkovou na e-mailové adrese vendula.hojkova@dzs.cz

Těšíme se na vás! 

Komu je událost určena
  • Pracovníci s mládeží
  • Učitelé a zaměstnanci škol