MLÁDEŽ: Možnosti grantů a výjezdů pro dětské domovy

Erasmus+

Už 9. 6. v Praze a 16. 6. v Olomouci nabízíme možnost zástupcům dětských domovů účastnit se síťovacích setkání se zkušenými realizátory projektů Erasmus+ mládež.

Dne 25. května 2022 se uskutečnil úvodní informační webinář pro potenciální žadatele o grant z řad dětských domovů v rámci programu Erasmus+ mládež. Během úvodního webináře jsme představili možnosti, které program Erasmus+ nabízí jak mladým lidem, tak pracovníkům z dětských domovů. Zaměřili jsme se především na vysvětlení Klíčové akce 1 (KA1) – výměn mládeže (vícedenní mezinárodní setkání mladých lidí) a mobilit pracovníků s mládeží (vícedenní školení či stáže v zahraničí pro osoby pracující s mládeží).

Na úvodní webinář navážeme v červnu regionálními setkáními. První se uskuteční 9.6. v Praze  a druhé 16.6. v Olomouci. Cílem setkání bude propojit úspěšné a zkušené žadatele Erasmus+ (neziskové organizace, DDM...) s dětskými domovy a podpořit budoucí projektová partnerství jak v oblasti výměn mládeže, tak výjezdů pracovníků s mládeží.

Účast je možná pro všechny zájemce zastupující dětské domovy, bez ohledu na to, zda se účastnili úvodního webináře.

  • 9. 6. 2022 setkání v Praze, 10-15 hod, Rezidence Dlouhá, Dlouhá 17, Praha 1 (zde můžeme nabídnout ubytování), přihlásit se můžete zde
  • 16. 6. 2022 setkání v Olomouci, 10-15 hod, Umělecké centrum UP, Komorní sál, Univerzitní 3, Olomouc, přihlásit se můžete zde

V případě dotazů nás kontaktujte na:

martina.horvathova@dzs.cz + 420 221 850 940
 

akce DD Praha

akce DD Olomouc