Informační webinář DiscoverEU – jízda k začlenění (nejen) pro dětské domovy

Erasmus+

DiscoverEU

Zveme vás na webinář k novému projektu v rámci programu Erasmus+ s názvem DiscoverEU – jízda k začlenění, který se bude konat 18. ledna od 10:00.

Chcete umožnit mladým lidem s omezenými příležitostmi vycestovat do Evropy, poznat cizí kulturu, nové lidi, a hlavně sebe sama?

DiscoverEU – jízda k začlenění je příležitost pro organizace a neformální skupiny mladých lidí získat podporu na realizaci projektů, které umožní mladým lidem s omezenými příležitostmi vyrazit na cestu po Evropě

Nový formát doplňuje oblíbenou soutěž DiscoverEU, v rámci které může každý osmnáctiletý Evropan vyhrát vlakovou jízdenku a cestovat napříč Evropou. Jízda k začlenění vznikla proto, aby příležitost vycestovat dostali i mladí lidé s omezenými příležitostmi, kteří by se do soutěže DiscoverEU nemohli nebo nezvládli zapojit sami.  

Tento webinář je určen pro dětské domovy a další instituce pracující s mladými osmnáctiletými lidmi, kteří se potýkají s omezenými příležitostmi. Pokud jste ale zástupce jiné organizace a zajímá vás projekt DiscoverEU - jízda k začlenění, přihlásit se můžete také. 

V rámci webináře se seznámíte s projektem DiscoverEU – jízda k začlenění a jeho žádostí krok po kroku. Po webináři je dostatek času na podání vlastního projektu, kdy nejbližší termín je 23. února 2023 ve 12:00.  

Na seminář se prosím registrujte prostřednictvím online formuláře. Po uzavření registrace vám zašleme email s bližšími informacemi.

V případě dotazů se obraťte na Anežku Sechovcovou (anezka.sechovcova@dzs.cz) nebo Lucii Lemonovou (lucie.lemonova@dzs.cz).

Komu je událost určena
  • Odborníci ve vzdělávání
  • Pracovníci s mládeží
  • Učitelé a zaměstnanci škol