Vydali jsme nový katalog s aktuálním přehledem stipendijních pobytů

Inspirujte se nabídkou studijních a výzkumných možností pro studenty, pedagogy a akademické pracovníky v akademickém roce 2024/25.

Akademická informační agentura (AIA) nabízí stipendia na základě uzavřených bilaterální dohod České republiky s téměř 30 zeměmi světa, ve kterých se partneři zavazují prohlubovat a rozvíjet vzájemnou spolupráci v oblasti školství a vědy. Státy za tímto účelem každoročně nabízejí partnerské straně stipendia na pobyty pro studenty bakalářských, magisterských nebo doktorandských programů, letní jazykové kurzy a výzkumné a přednáškové pobyty pro vysokoškolské pedagogy. Podporují tím tak vzájemnou výměnu studentů, akademiků a vědců, a přispívají tak ke globálnímu sdílení zkušeností, dovedností, idejí a kreativních podnětů. Nabídku na akademický rok 2024/2025 najdete jako vždy v našem přehledném katalogu

Informace v katalogu jsou rozděleny podle jednotlivých zemí, u každé země je uvedeno vše podstatné – tedy výše stipendia, délka pobytu, počet stipendijních míst, která jsou k dispozici, termín odevzdání přihlášek nebo seznam potřebných dokumentů.

AIA