Umění žít spolu. Dáváme příležitost mladým, kteří mění svět a inspirují ostatní

Šestý ročník Umění žít spolu s podtitulem Mladí, co mění svět se koná se v rámci Evropského roku mládeže 24.–26. 11. v Praze.

Umění žít spolu 2022

Evropský rok mládeže si neklade za cíl pouze představovat mladým lidem možnosti, jak měnit svět doma i v Evropě, ale také jim dává prostor, aby se na pozitivní změně ve společnosti přímo podíleli. A právě v rámci akce Umění žít spolu dostane mnoho mladých lidí, kteří aktivně pomáhají svému okolí, příležitost sdílet svoji zkušenost, a inspirovat tak i ostatní.

Přijďte si poslechnout Youth Talks - příběhy mladých lidí,  mezi kterými budou třeba organizátoři sbírek na pomoc druhým, dobrovolníci v dětských domovech nebo v uprchlických táborech. Výběr do Youth Talks probíhal v rámci otevřené výzvy a zájem byl ze strany mladých lidí nad očekávání velký. Rozhodnout se pro řečníky z tolika příběhů nebylo nic jednoduchého. Taková odezva na naši výzvu jen dokazuje, že je mezi námi celá řada mladých lidí, kteří chtějí pomáhat lidem ve svém okolí. Jednotlivé řečníky budeme postupně odtajňovat v události na Facebooku.

Aby se příběhy dostaly i mezi širokou veřejnost, bude večerní část akce otevřená všem bez věkového limitu. Stačí se zaregistrovat a 25. 11. se účastníci mohou těšit nejen na příběhy mladých lidí, ale také na jejich následnou debatu a hudební program. Během něj vystoupí mladá ukrajinská houslistka Natalyia Shumeyko a skupina Slza.

Umění žít spolu Kovy

Součástí akce je i doprovodný program, který bude probíhat ve dnech 24. až 26. 11. Ten je určený mladým lidem ve věku od 18 do 30 let. Nabídne workshopy pod vedením youtubera Kovyho, který se zaměří na téma motivace a překonání strachu z neznáma a pak také blok s koučem Radkem Lacim. Cílem workshopů bude inspirovat mladé lidi a ukázat jim způsoby, jak konkrétně mohou měnit svět k lepšímu. V tom jim pomáhá i řada evropských vzdělávacích programů, které účastníkům také představíme. Pro účast je nutná registrace, a to nejpozději do 14. 11. či naplnění kapacity.