Hledáme učitele češtiny do krajanských komunit v Brazílii

Máte zkušenosti s výukou češtiny na základní nebo střední škole? Chcete šířit českou kulturu v zahraničí? Pak hledáme právě vás!

Hledáme učitele nebo učitelku, kteří budou vyučovat český jazyk a literaturu v krajanských komunitách v brazilských státech Mato Grosso do Sul (Batayporã, Nova Andradina) a Rio Grande do Sul (Porto Alegre, Nova Petrópolis). Absolvovali jste magisterský obor český jazyk a literatura nejlépe v kombinaci s cizím jazykem? Máte zkušenosti s výukou na základní nebo střední škole a chcete šířit naši kulturu v zahraničí? Neváhejte se a přihlaste se do výběrového řízení.

Přihlásit se můžete do 16. 5. 2022. Další informace o pozici včetně podmínek, které musíte splňovat, najdete v nabídce na kariérní stránce.

Vedle samotné výuky českého jazyka a literatury dětských a dospělých příslušníků komunit, budete krajany také seznamovat s českou kulturou, reáliemi, historií a současností české republiky. Součástí práce bude rovněž organizace různých kulturních a vzdělávacích akcí ve spolupráci s místními spolky.

Další informace získáte na stránce Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí, který učitele do zahraničí vysílá.