V4 trénink přivítal v Bruselu 35 projektových manažerů z EU

CZELO

CZELO

17. edice tréninku pro projektové manažery se zúčastnilo také 7 českých účastníků.

Ve dnech 28.–30. dubna 2025 se uskutečnila 17. edice školení projektových manažerů zemí V4. K celkovému počtu 510 projektových manažerů, kteří absolvovali školení v průběhu předchozích 16 edicí, se přidalo dalších 38 projektových manažerů působících na univerzitách a výzkumných institucích v zemích V4, Rumunsku, Litvě, Francie, Norska, Estonska, Rakouska, Bulharska, Slovinska a Velké Británie. Na organizaci se podíleli Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum (CZELO) a styčné kanceláře z Maďarska (NRDIO), Polska (PolSCA) a Slovenska (SLORD). Společným cílem kanceláří je zvyšování národní účasti v evropských programech pro VaVaI a zviditelňování regionu v Bruselu.

Cílem školení je zvýšit odborné kapacity projektových manažerů poskytnutím informací s přidanou hodnotou z Bruselu a rozšířit tak jejich povědomí o politickém kontextu evropského výzkumu a o programech a iniciativách navazujících na program Horizont Evropa.

CZELO_2025_V4_podzim

V rámci školení měli účastníci možnost prezentovat své instituce a navázat nové kontakty pro budoucí spolupráci. Pozornost byla věnována také správnému podávání žádostí a novinkám ve financování v rámci Horizontu Evropa, jako je financování paušálními částkami. Program byl doplněn o semináře v rámci interaktivních skupin, kdy účastníci měli například možnost natrénovat mluvení před publikem v rámci tzv. pitch sessions a dále navzájem sdílet příklady dobré praxe. Diskuze proběhly také na téma otevřené vědy či Evropského výzkumného prostoru. Součástí programu bylo také představení platformy Horizon Dashboard či interaktivní workshop se zaměřením na metodologii projektového managmentu PM2. Program školení naleznete v příloze.

Pro aktuální informace k dalším edicím doporučujeme sledovat náš newsletter a sociální sítě.

Sedm českých účastnic a účastníků zastupovalo následující instituce:

  • Marcela Kamenská (Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, ČVUT v Praze (CIIRC) 

  • Lujza Demuthová (Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, rektorát) 

  • Beata Kubišová (Matematický ústav Akademie věd České republiky) 

  • Jan Matuška (Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy) 

  • Lucie Speváková (Fyzikální ústav Akademie věd České republiky) 

  • Hana Zambarda (Biotechnologický ústav AV ČR) 

  • Leona Pandulová (Univerzita Pardubice – Rektorát)