V4 trénink přivítal v Bruselu 35 projektových manažerů z EU

CZELO

16. edice tréninku pro projektové manažery se zúčastnilo také 7 českých účastníků.

Ve dnech 5.–7. listopadu 2024 se uskutečnila 16. edice školení projektových manažerů zemí V4. K celkovému počtu 475 projektových manažerů, kteří absolvovali školení v průběhu předchozích 15 edicí, se přidalo dalších 35 projektových manažerů působících na univerzitách a výzkumných institucích v zemích V4, Estonsku, Slovinsku, Rumunsku, Rakousku, Litvě a Nizozemí. Na organizaci se podíleli Česká styčná kancelář pro vzdělávání a výzkum (CZELO) a styčné kanceláře z Maďarska (NRDIO), Polska (PolSCA) a Slovenska (SLORD). Společným cílem kanceláří je zvyšování národní účasti v evropských programech pro VaVaI a zviditelňování regionu v Bruselu.

Cílem školení je zvýšit odborné kapacity projektových manažerů poskytnutím informací s přidanou hodnotou z Bruselu a rozšířit tak jejich povědomí o politickém kontextu evropského výzkumu a o programech a iniciativách navazujících na program Horizont Evropa.

CZELO_2024_V4Training_Autumn.png

V rámci školení měli účastníci možnost prezentovat své instituce a navázat nové kontakty pro budoucí spolupráci. Pozornost byla věnována také správnému podávání žádostí a novinkám ve financování v rámci Horizontu Evropa, jako je financování paušálními částkami. Program byl doplněn o semináře v rámci interaktivních skupin, kdy účastníci rozebrali koncepty otevřené vědy a plány genderové rovnosti, které jsou kritériem způsobilosti pro projektové žádosti. Diskuze proběhly také na téma otevřené vědy či rozšiřování účasti v programu Horizont Evropa. Součástí programu bylo také představení platformy Horizon Dashboard či interaktivní workshop se zaměřením na metodologii projektového managmentu PM2. Program školení naleznete v příloze.

Pro aktuální informace k dalším edicím doporučujeme sledovat náš newsletter a sociální sítě.

Sedm českých účastnic a účastníků zastupovalo následující instituce:

  • Alina Khoptar (Výzkumný ústav geodetický, topografický a kartografický, v.v.i) 

  • Lukáš Masopust (Fyzikální ústav AV ČR, v.v.i. - Centrum HiLASE) 

  • Blahomír Skoupý (Vysoké učení technické v Brně, CEITEC) 

  • Zuzana Sochorová Vokáčová (Ústav fyzikální chemie J. Heyrovského, AV ČR) 

  • Jan Švehla (Fyziologický ústav AV ČR) 

  • Kateřina Vokůrková (Biologické centrum AV ČR, projektové oddělení) 

  • Lenka Zemanová (Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy)