Uzávěrka termínu pro zasílání příspěvků do soutěže u příležitosti Evropského roku mládeže se blíží

MB, DZS

Dům zahraniční spolupráce

Je vám 18 až 30 let a víte, kam by se měla Evropa ubírat? Zpracujte svoji vizi v eseji nebo videu a vyhrajte cestu do Bruselu.

ERM Soutěž

U příležitosti Evropského roku mládeže vyhlašujeme soutěž, do které se mohou zapojit mladí lidé ve věku 18–30 let. Chceme tak dát příležitost mladým lidem, kteří mají představu o tom, kam by se budoucnost Evropy měla ubírat a chtějí se o svoji vizi podělit. Mohou ji zpracovat buď v písemné eseji, nebo formou autorského videa. Autoři nejlepších esejí vyhrají dvoudenní návštěvu Bruselu ve dnech 5. – 7. 12. 2022 a účast na závěrečné konferenci Evropského roku mládeže.

Jak má soutěžní příspěvek vypadat?

Každý má svůj jedinečný projev a způsob vyjadřování, který mu je blízký. Proto jsme zvolili různé formy soutěžního příspěvku. Někdo preferuje písemnou formu, jiní dávají přednost audiovizuální komunikaci.

Napsat můžete písemnou esej nebo video jakéhokoliv žánru (video esej, animace, přednes, reportáž, krátký film, rozhovor atd).

  • Esej: délka nesmí přesáhnout 500 slov. Své příspěvky zasílejte ve formátu doc, docx nebo pdf.
  • Video: stopáž videa musí být do 2 min. Videa zasílejte ve formátech AVI, MOV, MKV či MP4.

Každý příspěvek musí obsahovat název díla, celé jméno, věk a kontakt na soutěžícího. Termín pro zasílání příspěvků jsme prodloužili do 15. srpna 2022. Zasílejte je na e-mailovou adresu soutez@dzs.cz a do předmětu nezapomeňte uvést název „Moje vize pro Evropu“.

Více informací včetně pravidel soutěže najdete na této stránce.