Nevíte, kde najít partnera pro mezinárodní projekt eTwinningu? Přihlaste se na mezinárodní webinář

DZS

eTwinning

Webinář Partner Finding Fair nabídne učitelům ze sedmi evropských zemí prostor pro sdílení dobré praxe a navázání partnerství.

etwinning fair

Uvažujete o mezinárodním projektu se svými žáky, ale nevíte, kde a jak najít partnerskou školu v zahraničí? Pak jsme právě pro vás připravili mezinárodní online seminář evropské platformy eTwinning, kterého se vedle druhostupňových pedagogů z České republiky účastní také učitelé z Lotyšska, Maďarska, Irska, Itálie, Rumunska a Nizozemska.

Co je eTwinning

eTwinning je iniciativa Evropské komise, která umožňuje mezinárodní spolupráci s využitím digitálních technologií. Je vhodná i pro ty, kteří s takovými aktivitami teprve začínají. Funguje to tak, že dvě nebo více škol z různých evropských zemí realizují společné vzdělávací projekty na dálku. Samy si určují časový rámec a čemu se chtějí věnovat. Začít mohou kdykoliv během školního roku. Zapojit se mohou žáci a učitelé z mateřských, základní a středních (i odborných) škol.

Jak vypadají projekty eTwinning? Inspirujte se příklady mezinárodní spolupráce našich škol:

Webinář Partner Finding Fair

Akce proběhne před začátkem školního roku, tedy 25. srpna od 15:00h na online platformě Zoom a bude trvat 90 minut. Účastnící budou mít možnost seznámit se s potenciálními partnery z Evropy, najít inspiraci a zdroje pro svou výuku a udělat tak první krok k realizaci mezinárodního projektu v síti eTwinning.

  • Registrace: zájemci se musí na akci předem registrovat
  • Pro koho je akce určená: webinář je určen pro učitele žáků od 12-16 let, s důrazem na zapojení učitelů jakéhokoliv předmětu
  • Podmínky: Účastníci musí být registrovaní na platformě eTwinning, v případě nové registrace nás kontaktuje emailu: etwinning@dzs.cz pro urychlení procesu vaší validace. Pro efektivní komunikaci je nutná základní úroveň mluveného a psaného anglického jazyka. Pro účast na akci není vyžadována předchozí zkušenost s projekty, účastníci svou úroveň zkušeností uvedou ve formuláři pro registraci.

Předběžný program akce

  1. Activity Resources/ person responsible
  2. Icebreaking and plan for the meeting    
  3. Presentation about eTwinning and project planning       
  4. Exploring the offered project ideas and advertising participant ideas
  5. “Speed Dating” with potential partners Me and my experience in projects My students and school Chosen/My project idea       
  6. Deciding upon further communication

Více informací o eTwinningu a dalších seminářích pro učitele najdete na webu etwinning.cz.