Konference CZEDUCON je otevřená i hostům se sluchovým postižením

Mezinárodní konference CZEDUCON bude přístupná širšímu publiku. Středisko Teiresiás zajistí přepis mluveného slova.

Mezinárodní fórum vysokoškolského vzdělávání CZEDUCON nabídne tři dny programu nabitého aktualitami a trendy z oblasti internacionalizace vysokých škol, budování kapacit a krizového managementu. Aby byl program dostupný co nejširšímu publiku, bude v průběhu celé konference zajištěn simultánní přepis mluveného slova. Postará se o něj Středisko Teiresiás z Masarykovy univerzity, které v minulém roce získalo Cenu DZS v kategorii Study in – počin v oblasti internacionalizace za zpřístupňování virtuálních konferencí a seminářů pro mezinárodní účastníky se sluchovým postižením. 

Konference proběhne online ve dnech 15.–17. 6. 2021. Účast je pro všechny zájemce bezplatná, stačí se registrovat

Těšit se můžete na příspěvky ve čtyřech tematických okruzích:

  • Krizový management
  • Erasmus+ v novém
  • Nové priority internacionalizace
  • Strategické řízení a budování kapacit

Program zahájí panelová diskuze ředitelky DZS Dany Petrove s náměstkem MŠMT Pavlem Dolečkem, rektorkou VŠE Hanou Machkovou a rektorem MU Martinem Barešem o dopadech covid-19 na internacionalizaci VŠ.

Během tří konferenčních dnů nabídne program divákům více než 40 příspěvků zaměřených na různé oblasti vysokého školství. O tom, jak připravit vysokoškolské stipendisty na krizové situace během jejich pobytu, bude mluvit Kristýna Džmuráňová z Komise J. W. Fulbrighta. Novou tvář a komunikaci značky iniciativy Study in the Czech Republic představí Radana ZbořilováKlára Tonková a Tamara Almeida z DZS a o sociální inkluzi a mobilitě, což je jedna z priorit programu Erasmus+, budou mluvit František Trapl a Lenka Gulová z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.

Začínáme vždy v 9:00 a program končí každý den nejpozději ve 14:30. Zaregistrovaným účastníkům přijde e-mail s odkazem, přes který se budou moci na akci připojit.

Záznamy všech prezentací budou registrovaným účastníkům k dispozici také po konferenci.

CZEDUCON Pozvánka