České vysoké školy se zúčastnily veletrhu a konference EAIE 2020

Sudy In, DZS

Study in Czechia Vzdělávání

Čeští zástupci se prezentovaly pod hlavičkou Study in the Czech Republic. Letos online formou.

Letos se české vysoké školy prezentovaly pod hlavičkou Study in the Czech Republic na každoroční konferenci a veletrhu EAIE (European Association for International Education), který se ovšem ze zřejmých důvodů přesunul do virtuální podoby. Ve dnech 14. - 16. 9. 2020 se na virtuálním stánku STUDY IN představilo celkem 8 českých vysokých škol s 21 zástupci od profesorů až po zahraniční oddělení.

Na společném českém profilu na stránkách konference byly prezentovány jak aktivity Study in the Czech Republic, tak nabídka a kontakty vysokých škol. Každý z vystavovatelů měl možnost si domluvit online schůzku ve formě jeden na jednoho nebo se sejít až se 100 účastníky zároveň. Vystavovatelé využívali především možnosti message centre, tedy chatu s účastníky veletrhu. 

stánek Study in the Czech Republic
Virtuální stánek Study in the Czech Republic na veletrhu

EAIE Community Exchange je profesionální veletrh, nechyběla tedy ani konference, které se zúčastnili zástupci Domu zahraniční spolupráce a vysokých škol. Jednalo se o různé přednášky světových odborníků týkající se například internacionalizace, marketingu nebo třeba i měkkých dovedností potřebných ke zvládání práce v těchto oblastech. Vedle sledování příspěvků měli účastníci možnost se také účastnit virtuálních diskuzí. 

Jsme rádi, že takovéto akce se konají i v dnešní době a STUDY IN prozatím přesouvá své aktivity online.