Jak na cesty eko-logicky ? Pomůže vám náš průvodce udržitelným cestováním nejen za vzděláváním

KDT, DZS

Dům zahraniční spolupráce

Aby za pár let nebyla zdravá příroda pouhou vzpomínkou, vydáváme průvodce udržitelným cestováním. Co v něm najdete?

Průvodce, který vydává Dům zahraniční spolupráce (DZS) je plný tipů, jak poznávat svět bez zbytečné ekologické zátěže: na co myslet před odjezdem, jak si zabalit, jaké zvolit možnosti cestování s nejnižším obsahem uhlíku, co podniknout v místě cílové destinace a jak se chovat i po návratu domů ohleduplně k naší planetě. Obsahuje také řadu odkazů na zajímavé iniciativy, filmy, podcasty věnované ochraně životního prostředí. 

Průvodcem zeleného cestování chceme zvýšit povědomí účastníků mobilit a projektů, jak je realizovat více „zeleně“. To se týká především dopravy, ale i nakládání s odpady, stravování nebo dobrovolnictví.

Udržitelnost mobilit a projektů spolupráce je jedním z cílů DZS Strategie udržitelnosti. Strategií jsme se zavázali k odpovědnému přístupu našeho fungování. A to nejen směrem dovnitř do organizace, ale i směrem ke všem našim zainteresovaným stranám. Usilujeme o to, aby naše činnost a s ní spojené spolupráce probíhaly s co největším ohledem k životnímu prostředí, sociálně, eticky a ekonomicky odpovědným způsobem.

Přečtěte si náš nový průvodce v online verzi.

Jak na cesty eko-logicky