Programování pro nejmenší na Kód, robot, škol(k)a

Minulý týden jsme v rámci evropské iniciativy Code Week uspořádali pro padesátku učitelů již tradiční akci Kód, robot, škol(k)a, tentokrát určenou pro mateřské školy a první stupeň základních škol.

Na začátku byly účastníkům představeny aktivity Domu zahraniční spolupráce, možnosti využití Erasmu+, zapojení se do Code Weeku a nakonec jsme se zaměřili na důležitost informatického myšlení. Ukázali jsme si, že informatické myšlení je součástí každodenních aktivit již v mateřské školce a že ho lze podpořit i skrze unplugged aktivity. Pomůcky na rozvoj informatického myšlení vytvořil i Dům zahraniční spolupráce ve spolupráci se Základní školou speciální, Ostrava – Slezská Ostrava v rámci projektu MenSI, do kterého byla Česká republika zapojena spolu s dalšími zeměmi z Evropy.

Odpolední blok již patřil workshopům Včelka Bee-Bot v akci, Hrajeme si s Ozoboty a Digitální gramotnost s aplikací Scratch Junior. Účastníci si zatančili s Včelkou, naprogramovali si vlastní postavičku a vyzkoušeli si, jaké čáry Ozobot přečte, a jaké již ne.

Pozvání lektorovat jednotlivé workshopy přijaly ambasadorky eTwinningu Radka Bradáčová, Veronika Golden a Dana Tužilová.

Účastníci odcházeli spokojení, plní nové inspirace do výuky a my se budeme těšit příští rok na viděnou!