Networking activities

Networking activities (NET) je označení pro širokou škálu mezinárodních i národních aktivit. Patří do nich kontaktní semináře, studijní návštěvy, tematické workshopy, konference a výzkumné studie. Tyto aktivity se zaměřují na rozvoj kompetencí účastníků a budování kapacit organizací. Společným cílem je kvalitativní rozvoj projektů v programu Evropský sbor solidarity.

Kdo se může účastnit?

Účastníky mohou být jednotlivci, zástupci organizací (veřejné a soukromé, sociální podniky, nevládání organizace), pedagogové, mentoři, pracovníci s mládeží a další zúčastněné strany působící v oblastech Evropského sboru solidarity nebo jednotlivci a zástupci organizací, kteří mají zájem do tohoto programu vstoupit.

Každá NET aktivita je navržena s ohledem na potřeby dané cílové skupiny. Proto je před samotným podáním přihlášky na aktivitu důležité věnovat pozornost tomu, zda je pro vás aktivita vzhledem k jejímu zaměření vhodná.

Jak se přihlásit?

Na aktivity se můžete přihlásit prostřednictvím portálu SALTO. Před přihlášením je nutné si nejprve vytvořit na platformě uživatelský účet.

Všechny přihlášky budou následně hodnoceny po kvalitativní stránce. Vzhledem k tomu, že počet účastníků na každou aktivitu je omezen, doporučujeme vyplnit přihlášku pečlivě a odpovědět co možná nejpodrobněji na všechny otázky.

Jakou finanční podporu dostanu?

Standardní aktivity

U mezinárodních aktivit, které se konají fyzickou formou dochází proplacení pevně stanovené částky, která bude uvedena ve smlouvě a která slouží jako příspěvek na náklady, které vzniknou ve spojitosti s účastí na akci. Výše této částky je stanovena v návaznosti na typ aktivity a lokalitu, kde se aktivita koná. Organizátor ve většině případů hradí ubytování, DZS tedy zpravidla poskytuje příspěvek na cestovní náklady. Možnosti finanční podpory jsou detailně popsány v dokumentu, který je vložen na této stránce (viz Zjistěte více o možnostech finanční podpory pro účastníky NET aktivit).

Online aktivity

Výše zmíněná finanční podpora se týká aktivit, které probíhají fyzicky. Část aktivit poté probíhá formou online konferencí či seminářů. Ty jsou pro účastníky zdarma a tím pádem není třeba poskytovat finanční podporu.

Aktuální nabídka

Plánované NET akce:

  • Confident Youth Worker: The Assertive Approach

    Chcete se naučit být asertivnější a působit sebevědoměji v práci s mládeží? Ponořte se do tohoto tématu v rámci školení “Confident Youth Worker: The Assertive Approach” a získejte nástroje a kompetence, které vám usnadní práci s touto věkovou skupinou. 

  • Europe Talks Solidarity

    Zúčastněte se konference na téma solidarity a její role v demokratickém prostředí Evropy. Cílem je představit solidaritu z různých úhlů pohledu a konstruktivně a kriticky diskutovat o jejím významu pro aktivní občanskou participaci. 

  • Volunteering Teams as a Tool to support Inclusion

    Pracujete v oblasti týmového dobrovolnictví a chcete se propojit s organizacemi s podobnými zájmy? Přihlaste se na seminář zaměřený na networking s důrazem na zahrnutí inkluzivních prvků v potenciálních společných projektech v rámci programů Erasmus + a Evropský sbor solidarity. 

  • The Power of Non Formal Education

    Věnujete se práci s mládeží? Přihlaste se na školení zaměřené na zlepšení dopadů neformálního vzdělávání mládeže a posílení aktivní role mladých lidí ve společnosti, a to jak na místní, tak i evropské úrovni. Zapojte se a objevte výhody neformálního vzdělávání! 

  • 3rd European Academy on Youth Work – Webinar 1: How future-ready are you?

    Zveme vás na sérii tří webinářů na téma „Nastupující trendy a jejich dopad na práci s mládeží v Evropě“. Smyslem celé série je podpora profesního rozvoje pracovníků s mládeží. Společně s přednášejícími budete mít možnost zamyslet se nad vaším vztahem k budoucnosti, strachem z neznámého nebo nad podporou mladých lidí v jejich přístupu k budoucnosti.

  • HOP CRASH COURSE for trainers and facilitators of online learning

    HOP Crash Course je kurz pro školitele, pracovníky s mládeží i projektové manažery a koordinátory, který kombinuje online a prezenční prvky s cílem naučit se vytvářet kvalitní e-learningové aktivity v oblasti neformálního vzdělávání a práce s mládeží. 

    • Termín: 17. – 22. 6. 2024 (+ online setkání v květnu a červenci) 
    • Termín pro podání přihlášky: do 14. 4. 2024 
    • Země: Řecko 
    • Forma konání: fyzicky 
    • Další informace a přihlašování
  • Youth@Work Empowering Youth Workers: Recognizing their role in promoting social entrepreneurship and employability among young people

    Zúčastněte se semináře zaměřeného na zvýšení povědomí o roli, kterou hrají pracovníci s mládeží při budování kompetencí mladých lidí v oblasti sociálního podnikání. Cílem je pochopit, jak může práce s mládeží přispívat k vytváření angažovanější a rozvinutější společnosti díky budování kompetencí a podporování mladých lidí v jejich profesní dráze. 

    • Termín: 21. – 25. 5. 2024 (+ online setkání v květnu a červenci) 
    • Termín pro podání přihlášky: do 10. 4. 2024 
    • Země: Itálie 
    • Forma konání: fyzicky 
    • Další informace a přihlašování
  • Transnational Training course on how develop Inclusion and Diversity management in ESC projects

    Zúčastněte se školení pro pracovníky s mládeží, projektové manažery, koordinátory a další pracovníky mládežnických organizací, které se zaměřuje na širší zahrnutí prvků inkluze a diverzity v dobrovolnických a solidárních projektech. Cílem je rozvoj znalostí účastníků a jejich kompetencí pro práci s rozmanitými skupinami mladých lidí.