eTwinning pod jednou střechou. Evropská komise spustila novou platformu pro učitele

MB, DZS

eTwinning

Portály School Education Gateway a eTwinning se s veškerým svým obsahem a službami sloučily pod jednu doménu.

European School Education Platform

Evropská platforma pro školní vzdělávání neboli European School Education Platform nově představuje jediný portál pro zaměstnance a odborníky z evropské komunity škol, která využívala portály ewtinning.net a schooleducationgateway.eu (SEG). Veškeré služby, zdroje, materiály a kurzy tak jsou stále dostupné, nyní však na jedné zastřešující platformě. Pro přihlášení na novou platformu je třeba vytvořit si tzv. EU login, díky kterému můžete využívat služby z celé řady portálů Komise. Na platformě si tak nyní můžete registrovat nové projekty.

Proč se zapojit do eTwinningu?

Novou platformu již využijí také eTwinneři, kteří jsou stejně jako dalších 600 000 učitelů zapojeni do největší online komunity škol v Evropě. Tato iniciativa Evropské komise podporuje spolupráci žáků a učitelů mateřských, základních a středních škol a umožňuje jim realizovat vzdělávací aktivity a projekty na dálku prostřednictvím informačních a komunikačních etnologií.

Projekty můžou mít různé podoby, inspirovat se můžete třeba v „Galerii projektů“ na české stránce programu. Podívejte se také na sérii videí o třech úspěšných českých eTwinningových projektech. Natáčeli jsme na MŠ Kytlická v Praze a MŠ V Lukách v Rakovníku, dále na Základní škole Václava Havla v Poděbradech, a nakonec na Střední škole technické v Přerově.

Co eTwinning umožňuje?

  • usnadňuje navazování mezinárodních kontaktů
  • umožňuje využití cizích jazyků v praxi
  • podporuje prohlubování znalostí digitálních technologií
  • poskytuje bezpečné virtuální prostředí pro spolupráci žáků a učitelů na mezinárodní úrovni

Metodické a mezinárodní semináře eTwinningu

  • Metodické semináře eTwinning jsou určeny pedagogickým pracovníkům mateřským, základním a středním školám vzdělávajících děti, žáky a studenty ve věku 3-19 let. Cílem seminářů je ukázat eTwinnerům, učitelům registrovaným v platformě  European School Education Platform, jak začít realizovat mezinárodní online projekty. Semináře, které jsou vedeny našimi zkušenými ambasadory, probíhají prezenčně ve většině českých regionů a jsou pro všechny učitele zdarma, účastníci seminářů si hradí pouze dopravu. Stačí se jen předem registrovat a vybrat si v registračním formuláři preferované místo a čas semináře.

 

  • Mezinárodní semináře mají za cíl ropojit učitele z různých států EU i mimo ni a umožnit jim dozvědět se více o eTwinningu a především se setkat osobně (či online) a domluvit se na spolupráci tváří v tvář. Nenechte si ujít příležitost inspirovat se od svých kolegů napříč Evropou a nalézt partnery do svých budoucích eTwinningových projektů. Kompletní aktualizovanou nabídku seminářů  na první polovinu roku 2023 včetně registrace najdete na webu eTwinning v záložce mezinárodní akce