Známe vítěze Evropské ceny eTwinning 2020. Jedním z nich je i česká škola

etwinning.net/cz/, DZS

eTwinning Vzdělávání

Letos se do čtyř kategorií přihlásilo přes 900 projektů. Jednou z oceněných institucí byla i česká základní škola z Kroměříže.

Evropská cena eTwinning představuje pro eTwinningové projekty největším uznáním. Nejlepším projektům, které na evropské úrovni v průběhu roku proběhly, je uděluje mezinárodní porota složená z odborníků.

Letos byli z 932 přihlášených projektů vybráni čtyři vítězové: po jednom v každé z věkových kategorií: Busy Bugs in my Bag [Pytel plný hmyzu] (kategorie do 6 let), Wonderland [Říše divů] (kategorie 7–11 let), EU've got mail [Dopis pro EU] (kategorie 12–15 let) a Robo-Code [Robo-kód] (kategorie 16–19 let). Všechny tyto projekty představují vynikající práci a jsou výborným příkladem spolupráce.

Právě ve věkové kategorii 7 až 11 let se do vítězného projektu Wonderland zapojila i česká škola základní škola v Kroměříži. Učitelka Renata Večerková uspěla se svými žáky s projektem, u kterého porota hodnotila taková kritéria jako např. pedagogická inovace, komunikace nebo využití technologií. „S žáky jsme cestovali do světa pohádek a superhrdinů. Dotkli jsme se témat, s kterými se studenti mohou setkat i v běžném životě, jak jsou šikana, internetová bezpečnost nebo problémy s učením,“ říká Večerková ve videu, na které se můžete podívat níže.

Výběr projektů i udělení cen letos proběhlo za mimořádných okolností, které nás provázejí celý rok 2020. eTwinning vzhledem k aktuální situaci nemohl uspořádat slavnostní fyzické předávání cen. Přesto si našel způsob, jak poblahopřát vítězům k jejich skvělé práci. Ve dnech 22. – 23.10. proběhla Výroční konference eTwinning, který bylo možné sledovat živě. A právě ve čtvrtek 22. 10. proběhlo udílení cen všem vítězům alespoň online formou.

Podívejte se na přehled všech vítězných projektů. Všem vítězům gratulujeme!