Evropský týden sportu znovu rozpohybuje Evropu. Přihlaste se do #BeInclusive EU Sport Awards

PM, DZS

Erasmus+

Zapojte se do Evropského týdne sportu, který proběhne od 23. do 30. září, i do soutěže #BeInclusive EU Sport Awards.

RUnnerFoto: iStock

Již tradiční iniciativa Evropské komise Evropský týden sportu, která se koná každý rok od 23. do 30. září, podporuje sport a fyzickou aktivitu napříč celou EU i v zemích mimo ni. S heslem #BeActive upozorňuje na nedostatek fyzické aktivity v našem každodenním životě. Během této iniciativy pořádají jednotlivé země různé sportovní akce, soutěže, workshopy a další aktivity, které mají za cíl zapojit co nejvíce lidí do sportovních aktivit. Loňský rok proběhlo ve 40 zemích přes 32 tisíc akcí, kterých se zúčastnilo téměř 13,2 milionu lidí. Každým rokem se do této výzvy zapojuje více a více organizací a zemí.  

Nadcházející devátý ročník se zaměří na tři důležité pilíře sportu, které zároveň odrážejí současné změny a směry, jimiž se naše společnost ubírá, a to zapojení, inkluze a inovace.  

Jak se zapojit? 

Zapojit se může každý, kdo v období od 23. do 30. září pořádá sportovní akci pro veřejnost nebo pořádá od 1. do 30. září nábory do sportovních klubů. Stačí založit svou akci v kalendáři webu Sport v okolí a v rámci registrace ji přidat do Evropského týdne sportu. O vaší akci se tak dozví více potenciálních účastníků. Inspirujte se seznamem všech plánovaných akcí pořádaných v rámci Evropského týdne sportu. Více informací se dozvíte na webu Českého olympijského výboru, který je národním koordinátorem této iniciativy. 

Soutěž #BeInclusive EU Sport Awards 2023 

Cílem soutěže #BeInclusive EU Sport Awards 2023 je ocenit a zviditelnit nejlepší projekty, které úspěšně podporují inkluzi prostřednictvím sportu. Budou hodnoceny ty projekty organizací, které se zaměřují na práci s etnickými menšinami, uprchlíky, osobami se zdravotním postižením, ohroženými skupinami mládeže, jakoukoli jinou skupinou čelící náročným sociálním podmínkám i ty týkající se rovnosti žen a mužů a které podporují účast žen ve sportu. Tři vítězové v kategoriích Překonávání bariér, Podpora rovnosti žen a mužů ve sportu „Be Equal” a Sport pro mír budou vyhlášeni na slavnostním předávání výročních cen #BeInclusive a obdrží cenu ve výši 10 000 eur. Další finalisté (druhý a třetí) v každé kategorii obdrží cenu ve výši 2 500 eur. Uzávěrka přihlášek je již 28. září – neváhejte a přihlaste svůj projekt ještě dnes. 

Erasmus+ Sport 

Program Erasmus+ nabízí řadu příležitostí v oblasti sportu, ve kterých cílí na budování a rozvíjení kapacit ve sportovním odvětví napříč celou Evropou. O podporu svých mezinárodních projektů mohou žádat různé sportovní organizace, od místních klubů po větší federace.