Lektor/lektorka českého jazyka a literatury

Věříme, že zahraniční zkušenosti mění svět i společnost k lepšímu. Proto rozvíjíme vzdělávací programy, díky nimž se může zapojit do mezinárodního dění opravdu každý.

Více měst

pracovní smlouva

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT) ve spolupráci s Domem zahraniční spolupráce (DZS) vyhlašuje výběrové řízení na místo:

lektora/lektorky českého jazyka a literatury,

který/která budou od akademického roku 2024/2025 působit na lektorátu českého jazyka a literatury v těchto destinacích, konkrétní požadavky naleznete na příslušných odkazech:

Université Libre de BruxellesBrusel

Sofijski Universitet Sv. Kliment Ohridski, Sofie

Ain Shams University Káhira

Université Paris – SorbonnePaříž

Ivane Javakhishvili Tbilisi State UniversityTbilisi

Università degli Studi di Roma “La Sapienza”, Řím

Uniwersytet ŁódzkiLodž

Universidade de LisboaLisabon

Univerzitet u BeograduBělehrad

Uzhhorod National University , Užhorod (výuka online)

University of GlasgowGlasgow

 

Termín pro přihlášení: 25. 2. 2024

 

Výhodou:

  • zkušenost s výukou českého jazyka pro cizince;
  • pedagogická praxe na vysoké škole, spolupráce s Letní školou slovanských studií apod.

 

Žádné ze zaslaných dokumentů nebudou uchazečům/uchazečkám vráceny.

Požadované   dokumenty   je   třeba   doručit  nejpozději   do   25. 2. 2024   e-mailem   na   adresu: jitka.plecita@msmt.cz.

Osobní pohovory se budou konat prezenčně 13. a 14. března 2024 v prostorách Domu zahraniční spolupráce, Na Poříčí 1035/4, Praha 1.

 

 

 

Zaujali jsme vás? Napište nám!

Zasláním svého životopisu dáváte souhlas ke zpracování Vašich osobních dat a jejich uchování v personální databázi. Tento souhlas platí až do jeho odvolání. Současně tím potvrzujete, že osobní údaje uvedené v zaslaném životopise jsou pravdivé a přesné. 

Zaměstnavatelem lektora/lektorky je DZS.

 

Upozornění: vybraní/nominovaní uchazeči dodají následující doklady určené pro zahraniční univerzitu (v příslušném jazyce): životopis, motivační dopis, notářsky ověřená kopie diplomu, originál nebo notářsky ověřenou kopii dokladů o relevantní pedagogické praxi, doklad o znalosti cizího jazyka.

MŠMT a DZS nenesou odpovědnost za případné odvolání zájmu zahraniční strany o vyslání lektora českého jazyka a literatury, a to v průběhu tohoto výběrového řízení i v období následujícím.