Zobrazeno 18 z 34 dokumentů
Seřadit:
  • Od nejnovějších
  • Od nejstarších
  • Abecedně
Ceny DZS 2023

Ceny DZS 2023

Představujeme vám mimořádné projekty z programů DZS, které byly v letošním šestém ročníku nominovány na Cenu DZS 2023. Oceňujeme v nich přístup k inovacím ve vzdělávání a podporu inkluze, udržitelnosti a participace. Tyto projekty posouvají organizace v rámci digitalizace nebo mají významný dopad na celou oblast internacionalizace i na individuální účastníky.
Zobrazit (PDF 20 038 kB)
Již popáté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok.
Zobrazit (PDF 16 145 kB)
Participativní představení pro studenty na téma Ústava – demokracie – svoboda. Neformální vzdělávání mládeže Domu zahraniční spolupráce v Praze ve spolupráci s Horáckým divadlem Jihlava.
Zobrazit (PDF 4 381 kB)
Projekty a zahraniční výjezdy pro mladé. Zapojte se do nich i vy.
Zobrazit (PDF 214 kB)
14. číslo časopisu Krajiny češtiny, který vychází jedenkrát ročně v rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí. Časopis slouží jako komunikační platforma především ke sdílení informací, metod a přístupů k výuce napříč spektrem učitelů u krajanských komunit a lektorů českého jazyka a literatury na zahraničních vzdělávacích institucích.
Zobrazit (PDF 12 685 kB)
Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
Zobrazit (PDF 20 192 kB)
Průvodce řízením diverzity pro organizace zabývající se mezikulturní prací s mládeží.
Zobrazit (PDF 5 636 kB)
Chceš být aktivní ve své komunitě? Máš zájem načerpat zkušenosti, naučit se nové věci a zlepšit svoje postavení na trhu práce? Chceš se realizovat a inspirovat ostatní? Vytvoř solidární projekt!
Zobrazit (PDF 686 kB)
Češi ve světě 6 - Rumunsko

Češi ve světě 6 - Rumunsko

Příběhy krajanů v Rumunsku, vydáno Programem podpory českého kulturního dědictví v zahraničí.
Zobrazit (PDF 5 580 kB)
Krajiny češtiny 2021

Krajiny češtiny 2021

13. číslo časopisu Krajiny češtiny, který vychází jedenkrát ročně v rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí. Časopis slouží jako komunikační platforma především ke sdílení informací, metod a přístupů k výuce napříč spektrem učitelů u krajanských komunit a lektorů českého jazyka a literatury na zahraničních vzdělávacích institucích.
Zobrazit (PDF 11 346 kB)
Úvod do neformálního vzdělávání 2: skupina a učení

Úvod do neformálního vzdělávání 2: skupina a učení

Tato publikace směřuje všem, kteří se zajímají o neformální vzdělávání a práci s mládeží, proces učení i práci se skupinami. Slouží jako podpora pracujících s mládeží v jejich aktivitách, ať už se jedná o odpolední zájmové činnosti, letní tábory nebo výměny mládeže.
Zobrazit (PDF 1 994 kB)
Ceny DZS 2020

Ceny DZS 2020

Již potřetí v řadě udělujeme úspěšným projektům realizovaným prostřednictvím programů spravovaných Domem zahraniční spolupráce cenu DZS. V publikaci najdete všechny vítězné projekty v deseti kategoriích podle sektoru vzdělávání a programu, v jehož rámci byly na cenu nominovány. Dále představujeme také nominované projekty. Odborná porota oceňovala především jejich kvalitu, originalitu, inovativnost a dopady na účastníky projektů, zapojené instituce i na místní komunitu.
Zobrazit (PDF 18 090 kB)
Programování (nejen) v mezinárodních projektech

Programování (nejen) v mezinárodních projektech

Cílem publikace pro učitele mateřských, základních a středních škol je představit možnosti jak lze propojit mezinárodní projekty a výuku robotiky, kódování a základů programování. Publikace představuje příklady úspěšných projektů eTwinning a Erasmus+, které se těmto tématům věnovaly, a přináší také informace o dalších zajímavých národních i evropských iniciativách. Součástí je také 15 konkrétních námětů na výukové aktivity.
Zobrazit (PDF 7 784 kB)
Krajiny češtiny

Krajiny češtiny 2020

12. číslo časopisu Krajiny češtiny, který vychází jedenkrát ročně v rámci Programu podpory českého kulturního dědictví v zahraničí. Časopis slouží jako komunikační platforma především ke sdílení informací, metod a přístupů k výuce napříč spektrem učitelů u krajanských komunit a lektorů českého jazyka a literatury na zahraničních vzdělávacích institucích.
Zobrazit (PDF 13 978 kB)
17 zásadních tipů pro pracovníky v L&D

17 zásadních tipů pro pracovníky v L&D

Na co si při práci v L&D musíte dávat pozor.
Zobrazit (PDF 1 055 kB)
Among others: Rozvoj interkulturní kompetence ve vzdělávání

Among others: Rozvoj interkulturní kompetence ve vzdělávání

Tato publikace vás seznámí mezinárodním projektem Among Others (AO) . Představuje kontext naší dosavadní práce a našich zkušeností a nabízí rozcestník na další zajímavé zdroje v této oblasti. U čtenářek a čtenářů předpokládáme orientaci a praktickou zkušenost v NFV v mezinárodním či interkulturním kontextu.
Zobrazit (PDF 3 064 kB)
Češi ve světě 5 - Srbsko

Češi ve světě 5 - Srbsko

Příběhy krajanů v Srbsku, vydáno Programem podpory českého kulturního dědictví v zahraničí.
Zobrazit (PDF 5 579 kB)
Krajiny češtiny 2019

Krajiny češtiny 2019

11. číslo ročenky, která slouží jako komunikační platforma především ke sdílení informací, metod a přístupů k výuce napříč spektrem učitelů u krajanských komunit a lektorů českého jazyka a literatury na zahraničních vzdělávacích institucích.
Zobrazit (PDF 11 877 kB)