Zobrazeno 11 z 11 dokumentů
Seřadit:
  • Od nejnovějších
  • Od nejstarších
  • Abecedně
Ceny DZS 2023

Ceny DZS 2023

Představujeme vám mimořádné projekty z programů DZS, které byly v letošním šestém ročníku nominovány na Cenu DZS 2023. Oceňujeme v nich přístup k inovacím ve vzdělávání a podporu inkluze, udržitelnosti a participace. Tyto projekty posouvají organizace v rámci digitalizace nebo mají významný dopad na celou oblast internacionalizace i na individuální účastníky.
Zobrazit (PDF 20 038 kB)
Již popáté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok.
Zobrazit (PDF 16 145 kB)
Již počtvrté v řadě vám předkládáme sborník výjimečných počinů na poli mezinárodního vzdělávání, které se v českém prostředí urodily za poslední rok. Již tradičně jsme vybrali ty nejlepší z projektů spolupráce, výjezdů, dobrovolnictví a dalších aktivit v sedmi programech a sítích, které Dům zahraniční spolupráce spravuje, a nechali odbornou porotu posoudit, které z nich si zaslouží Cenu DZS za mimořádný přínos českému vzdělávání. Na následujících stránkách vám představujeme nejen vítěze, ale celkem 66 úspěšných projektů organizací, institucí i výjezdů jednotlivců, neboť věříme, že i jejich aktivity si zaslouží vaši pozornost.
Zobrazit (PDF 20 192 kB)
Fyzické výjezdy i virtuální aktivity mají své výhody a nevýhody. Specifičnost oborů vzdělání bývá koordinátory často uváděna jako hlavní důvod, proč nelze mobilitu realizovat virtuálně. Zatímco projektů realizovaných výhradně virtuální formou mobility je stále poskrovnu, počty projektů s kombinovanými mobilitami se zvyšují. K tomu, aby se i u nás rozvíjely zdárně a smysluplně a přinášely užitek účastníkům, vysílající a přijímající organizaci, má přispět i tato brožura.
Zobrazit (PDF 364 kB)
Brožura je výsledkem spolupráce VET týmu a DZS . Jejím hlavním cílem je přispět ke zvyšování kvality projektů Erasmus+ a představit jak vybrané evropské nástroje, tak principy kvality doporučované pro plánování a realizaci těchto projektů.
Zobrazit (PDF 175 kB)
Ceny DZS 2020

Ceny DZS 2020

Již potřetí v řadě udělujeme úspěšným projektům realizovaným prostřednictvím programů spravovaných Domem zahraniční spolupráce cenu DZS. V publikaci najdete všechny vítězné projekty v deseti kategoriích podle sektoru vzdělávání a programu, v jehož rámci byly na cenu nominovány. Dále představujeme také nominované projekty. Odborná porota oceňovala především jejich kvalitu, originalitu, inovativnost a dopady na účastníky projektů, zapojené instituce i na místní komunitu.
Zobrazit (PDF 18 090 kB)
Programování (nejen) v mezinárodních projektech

Programování (nejen) v mezinárodních projektech

Cílem publikace pro učitele mateřských, základních a středních škol je představit možnosti jak lze propojit mezinárodní projekty a výuku robotiky, kódování a základů programování. Publikace představuje příklady úspěšných projektů eTwinning a Erasmus+, které se těmto tématům věnovaly, a přináší také informace o dalších zajímavých národních i evropských iniciativách. Součástí je také 15 konkrétních námětů na výukové aktivity.
Zobrazit (PDF 7 784 kB)
Dlouhodobé mobility ErasmusPro s principy ECVET Příklady z praxe

Dlouhodobé mobility ErasmusPro s principy ECVET Příklady z praxe

Brožura obsahuje příklady dlouhodobých mobilit ErasmusPRO s využitím systému ECVET, realizovaných vybranými českými odbornými školami.
Zobrazit (PDF 10 148 kB)
Třída budoucnosti

Třída budoucnosti

Jak souvisí uspořádání školní třídy s výukovými aktivitami, které se v ní odehrávají? Představení flexibilního uspořádání prostoru s využitím digitálních technologií pro podporu učení.
Zobrazit (PDF 711 kB)
	Střednědobé hodnocení využívání ECVET v rámci programu Erasmus+ obalka

Střednědobé hodnocení využívání ECVET v rámci programu Erasmus+

Cílem této publikace je shrnout dosažené výsledky implementace ECVET, posoudit je, identifikovat jejich pozitivní a negativní rysy a navrhnout záměry v implementaci ECVET pro příští léta.
Zobrazit (PDF 282 kB)
BYOD – projektujeme třídu budoucnosti (obálka)

BYOD – projektujeme třídu budoucnosti

Příručka pro vedoucí pracovníky škol o možnostech využití mobilních zařízení žáků pro výuku.
Zobrazit (PDF 14 063 kB)