Na zkoušku v IT

Seminář pro učitele, kteří se chtějí podívat jak reálně vypadá práce v softwarové firmě, proběhne 11. dubna 2019 v Praze.

V rámci semináře si budete moci vyzkoušet způsob práce, který se používá při vývoji softwaru, a prohlédnete si kanceláře a zázemí firmy Broadcom (specializuje se na oblast IT), která byla v roce 2018 oceněna jako nejpřívětivější kancelář pro zaměstnance v ČR. Naleznete tam inspiraci pro svou školu?

Dozvíte se také, jaké profese se skrývají pod pojmem IT a jaké dovednosti jsou z pohledu firem klíčové pro budoucí uplatnění žáků. Diskutována bude samozřejmě i otázka jak tyto zkušenosti promítnout do praxe škol. Využijte tuto skvělou příležitost a přijďte nahlédnout do světa IT! 

Na programu semináře se budou aktivně podílet zaměstnanci IT společnosti, na základě semináře je možné domluvit další aktivity pro školy (např. návštěva firmy se žáky nebo přednáška zaměstnance IT ve škole).

Na zkoušku v IT.jpg 

Zkušenosti z loňského ročníku si můžete přečíst zde

Termín konání: 11. dubna 2019 (cca 9 - 15h)

Místo konání: Broadcom, Praha - Chodov

Seminář je vhodný pro učitele:

Od učitelů se neočekává znalost programování nebo pokročilé IT dovednosti.

Účast na akci je zdarma, občerstvení zajištěno.

Registrace: V případě zájmu vyplňte, prosím, registrační formulář.

Rámcový program semináře:

Kontaktní osoba: Vladimíra Pavlicová, vladimira.pavlicova@dzs.cz

Dům zahraniční spolupráce (DZS), příspěvková organizace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, administruje mezinárodní aktivity v oblasti vzdělávání. V rámci školního vzdělávání se jedná především o program Erasmus+, eTwinning a aktivity European Schoolnet.

Broadcom je technologická společnost, která se zaměřuje na vývoj softwarových řešení pro podniky. Jedna z jejích poboček sídlí v Praze na Chodově. Mezi aktivity, které společnost podporuje, patří zejména vzdělávání v oblasti matematiky, IT a přírodních věd.

STEM Alliance podporuje spolupráci ministerstev školství s podniky za účelem zvýšení zájmu dětí a žáků o studium a profesní uplatnění v oblasti matematiky, IT a přírodních věd. Koordinátorem této iniciativy je sdružení European Schoolnet a CSR Europe. 

Zpět